۶ پروژه فرهنگی و ورزشی برای کارگران کشور ایجاد می شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، غلام رضا پناه روز جمعه در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: یکی از این پروژه های فرهنگی،ورزشی و گردشگری در شهر گردشگری سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل ظرفیت های بکر و بی بدیل آن ساخته خواهد شد. 

وی افزود: همچنین در این سفر ۶ و نیم میلیارد ریال اعتبار به پروژه فرهنگی و ورزشی سی سخت که حدود ۱۲ سال بلاتکلف مانده بود، اختصاص  یافت.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تلاش بر این است این طرح فرهنگی و ورزشی در سی سخت تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی ابراز داشت: مجوز ساخت ۲ مجموعه ورزشی دیگر در شهرهای کهگیلویه وبهمئی اخذ شده اما مشکل تامین زمین دارند که وضعیت نهایی آنها مشخص می شود.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حوزه فعالیت سازمان تامین اجتماعی در استان، تاکید کرد: چ بیمارستان سازمان تامین اجتماعی در یاسوج برای تکمیل شدن نیاز به اعتبار دارد که از طریق ریاست سازمان تامین اجتماعی کشور دنبال می شود.

پناه ادامه داد که مشکل کمبود پزشکان متخصص  این بیمارستان به طور جد پیگیری و فعر خواهد شد.

وی بیان کرد: ۴۵ درصد از جمعیت این استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که با رفع مشکلات بیمارستان های تامین اجتماعی خدمت بزرگی به مردم استان صورت  می گیرد.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید نیز مکلف شده تا یک روستا در این استان را به عنوان روستای بدون بیکار مشخص کند و آن روستا در نهایت به روستای بدون بیکار تبدیل شود.

پناه افزود: تسهیلات ارزان قیمت در اختیار ساکنان روستا قرار خواهد گرفت و در واقع این روستا به عنوان یکی از دستاوردهای سفر معرفی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در بحث تعاونی ها ۲ تعاونی بزرگ در شهر سی سخت وجود دارد که یکی دارای ۵ هزار و ۲۰۰ نفر و دیگری ۳ هزار و ۲۰۰ نفر عضو هستند که هر کدام مشکلاتی دارند.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: این  تعاونی ها مشکلاتی از جمله مطالبات معوق و موانع اداری دارند که تلاش می شود اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز آن ها از طریق بانک های عامل تامین شود.

وی ابراز داشت: بزرگترین تعاونی گردشگری کشور با سه هزار نفر عضو در شهر سی سخت واقع در شهرستان دنا افتتاح شده که این مهم ظرفیت بسیار مهمی است.

پناه تصریح کرد: ۲ مدیرکل زن در این استان از جمله پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماهی کهگیلویه و بویراحمد و فاطمه اسدی مدیرکل فنی و حرفه ای استاندر زیر مجموعه این وزارتخانه  فعالیت خوبی دارند و موفق عمل کرده اند. 

[ad_2]

Source link