۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل بستری شدند

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا،  ابتلای روزانه ۴۰ تا ۵۰ بیمار به ویروس کرونا صعودی بودن روند شیوع این بیماری در استان اردبیل را افزایش داده است.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون ۶۹۰ نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، اظهارداشت: اهالی استان باید دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

وی همچنین با اشاره به استفاده حدود ۴۲ درصد از مردم این استان از ماسک اعلام کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

[ad_2]

Source link