۵۰ درصد خانوار محروم استان اصفهان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند

[ad_1]

حسین صمصامی شامگاه روز  یکشنبه در دیدار با استاندار اصفهان در استانداری افزود: در زمان حاضر پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد ۲.۵ میلیون خانوار زیر پوشش این نهاد هستند.

وی تصریح کرد: هدف کمیته امداد توانمند سازی است که این موضوع ابلاغیه رهبری بوده و در راس آن مسائل فرهنگی و مباحث معیشتی و اشتغال مدنظر قرار گرفته است.

به گفته قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره)، سال گذشته چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از سیستم بانکی کشور به عنوان وام اشتغال پرداخت شده است.

وی  اضافه کرد: کمیته امداد جهت رسیدگی به محرومان نه تنها افراد زیر پوشش این کمیته تاسیس شده است.

وی اظهار کرد: تعاملات کمیته امداد با استانداری‌ها سازنده است که امیدواریم این تعاملات افزایش یابد تا مشکلات محرومان مورد رسیدگی بیشتر قرار بگیرد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: برای شناسایی هرچه بیشتر محرومان نیازمند اقدام جهادی هستیم تا در راستای اشتغال آن‌ها تدابیر لازم مدنظر قرار گرفته و امرار معاش آنان فراهم شود.

استاندار اصفهان در این دیدار اظهارداشت: استان اصفهان به ظاهر جز استان‌های برخوردار محسوب می‌شود اما اینگونه نبوده و باید کمیته امداد در راستای کمک به محرومان این استان اقدامات لازم را انجام دهد.

قائم مقام کمیته امداد کشور در سفر یک روزه خود به اصفهان از مناطق محروم اصفهان از جمله منطقه حصه بازدید کرد.

یکی از اهداف اصلی کمیته امداد، ایجاد اشتغال و خودکفایی خانوارهای زیر پوشش است و توانمندسازی مددجویان استقلال مالی آنها از اهداف مهم این نهاد محسوب می‌شود.

کمیته امداد استان اصفهان ۱۰۷ هزار و ۹۴۰ خانوار با جمعیت بیش از ۲۰۴ هزار نفر را زیر پوشش دارد که از این آمار ۵۷ درصد سرپرست زن و ۴۳ درصد سرپرست مرد هستند.

[ad_2]

Source link