۵۰۰ واحد مسکونی سهم تویسرکان از طرح اقدام ملی مسکن

[ad_1]

سید رسول حسینی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۲ قطعه زمین به متراژ یک هزار و ۸۷۸ متر و یک هزار و ۵۳۷ متر در شهرک قائم(عج) تویسرکان برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: همچنین در سرکان به عنوان یکی از شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت شهرستان تویسرکان، هفت هزار مترمربع زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

حسینی اضافه کرد: در مجموع ۷۸۷ متقاضی مسکن در شهر تویسرکان ثبت نام کرده اند که فرم ویژه ۳۹۰ نفر از آنها تایید و مدارک ۷۲ نفر بر روی سامانه ویژه طرح اقدام ملی مسکن بارگیری و احراز هویت شده است.

فرماندار تویسرکان گفت: در شهر سرکان نیز ۲۲۱ متقاضی ثبت نام کرده اند که فرم ویژه ۱۰۸ نفر از آنها تایید شده و ۲۳ نفر بر روی سامانه ویژه این طرح بارگذاری و احراز هویت شده اند.

وی خاطرنشان کرد: با زمین هایی که در حال حاضر در ۲ شهر تویسرکان و سرکان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده می توان ۱۰۵ واحد مسکونی در تویسرکان و ۱۲۰ واحد مسکونی در شهر سرکان ساخت.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی همدان، در مجموع برای ساخت سه هزار و ۵۳۶ واحد مسکونی در این استان برنامه‌ریزی شده است که در صورت اختصاص زمین، این آمار افزایش می‌یابد.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در نقاط مختلف کشور شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته ‌شود.

تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان در ۹۰ کیلومتری مرکز استان است و سرکان یکی از شهرهای این شهرستان است.

[ad_2]

Source link