۴۴ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

[ad_1]

سرهنگ پاسدار جلیل وحیدی عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همزمان با هفته دفاع مقدس امسال از ۴۰ رزمنده آن دوران در آذربایجان غربی تجلیل می شود.

وی اضافه کرد: امسال برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در کشور و به تبع آن آذربایجان غربی نخواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی گفت: افتتاح ۴٠ عنوان پروژه، برگزاری نمایشگاه در ارومیه، برپایی نمایشگاه سیار در سطح استان، افتتاح یادمان شهید کاظمی، افتتاح و اجرای ۴٠ نماد دفاع مقدس از برنامه های تمهید شده طی این هفته در استان است.

وی اظهار داشت: حک نام ۴٠ شهید در منازل خود آنان، اعزام ۴٠ اکیپ بهداشتی و درمانی به مناطق محروم، اجرای برنامه زنگ شهدا در ۴٠ مدرسه، اعزام جمعی از نویسندگان به مناطق عملیاتی و آغاز دوره آموزش حوزه دفاع مقدس ضمن خدمت برای ٣۵ هزار فرهنگی به صورت مجازی از سایر برنامه های تدارک دیده شده برای اجرا در این هفته است.

سرهنگ وحیدی ادامه داد: تهیه ٣٠٠ کلیپ دفاع مقدس در قالب برنامه شاد، تجلیل از ۵٠٠ ایثارگر فرهنگی، برنامه مجازی نمایشگاه عکس، اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی در طول هفته دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

وی  با بیان اینکه برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس از سوم خرداد در استان آغاز شده و تا پایان سال نیز تداوم دارد، افزود: نهادینه‌سازی گفتمان و ارزش‌های دفاع مقدس از محورهای اصلی برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.

آذربایجان غربی ۱۲ هزار شهید، ۱۳ هزار و ۳۳۳ جانباز و ۲ هزار و ۷۱ آزاده، را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

[ad_2]

Source link