۴۰۵ میلیون دلار کالا از استان مرکزی به ۸۲ کشور جهان صادر شد

[ad_1]

«اسماعیل حسینی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشتر کالاهای صادر شده شامل هیدروکربورها، پلی اتیلن‌های سنگین و سبک، مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، لوازم آشپزخانه و منزل، ایزوگام، مصنوعات پلاستیکی و یکبار مصرف، بلورجات، قوطی آلومینیومی، دستمال کاغذی، مقاطع فولادی ( ناودانی )، تیر برق و شمش آلومینیوم است.

وی بیان کرد: وزن کالاهای صادراتی در ۶ ماه نخست امسال به ۷۶۶ هزار و ۳۴ کیلوگرم رسیده که به لحاظ وزنی ۱۶ درصد کاهش داشته اما به لحاظ تعداد با افزایش ۱۱ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی ادامه داد: ۱۲۶ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۱۵ دلار از صادرات صورت گرفته در ۶ ماه نخست امسال، مربوط به عملکرد گمرکات منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان (زرندیه) و ۹۴ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۲۹۵ دلار مربوط به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی کاوه است.

حسینی اظهار داشت: گمرکات استان مرکزی در ۶ ماه نخست امسال، ۱۵۷ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۱۷۲ دلار واردات داشته که این میزان نسبت به مدت مشابه قبل ۳۴ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: گمرکات استان مرکزی در این مدت، ۴۸۳ میلیارد و ۶۴۶ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۸۷ ریال درآمد کسب کرده و در این مدت، ۳۴۷ پرونده قضایی نیز در خصوص قاچاق کالا در این استان تشکیل شده که ارزش ۳۳۹ پرونده بالای ۱۰ میلیون ریال است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت از قطب‌های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.

[ad_2]

Source link