۴۰۰میلیارد ریال به استانداردسازی بندر اروندکنار اختصاص یافت

[ad_1]

عادل دریس پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:عملیات اجرایی ساخت اسکله اروندکنار پس از کار مطالعاتی بر جزر و مد و لایروبی آن در آذرماه سال ۹۸ به مناقصه و عملیات اجرایی آن آغاز شد که هم‌اکنون ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود:برای احداث اسکله به طول ۱۲۰ متر و ۲۰ متر عرض ۳۰۰ میلیارد اعتبار اختصاص یافته و برای ساخت انبار ۲ هزار متری و ساختمان‌های جانبی نیز ۱۰۰ میلیاردریال هزینه خواهد شد.

دریس گفت:با تکمیل پروژه‎‌های در دست اجرا بندرتجاری اروندکنار از نظر ساختاری به بندری استاندار تبدیل می شود.

وی همچنین افزود:مالکان شناورهای تجاری که در کشورهای حاشیه خلیج فارس نمایندگی دارند با تایید نمایندگی و لحاظ شرایط و پروتکل‌های بهداشتی زمان کرونا امکان صادرات کالا به این کشورها را دارند.

مدیرکل بنادر و دریانوری خوزستان روند فعالیت بندری در بنادر آبادان و خرمشهر را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت:در سه ماه اول سال جاری صادرات کالا از بندر خرمشهر نسبت به مدت مشابه سالجاری ۳۰درصد افزایش یافته و در بندرآبادان که بیشتر در زمینه کالاهای همراه مسافر فعالیت می‌کند اخیرا ۲ شناور پهلو گرفته است.  

غلامرضا بلوطی میرزا ناظر گمرکات استان خوزستان روز گذشته (چهارشنبه) از ارتقاء بندر اروندکنار به بندر تجاری خبر داد و گفت: مجوز واردات کالاهای مجاز از این بندر فراهم شده است.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری آبادان و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

[ad_2]

Source link