۲۷۳ هزار مشترک برق کرمان مشمول طرح امید می‌شوند

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، محسن نوروز زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح برق امید از نیمه مهرماه در کشور افزود: هزینه برق مشترکان مناطق سردسیر با مصرف زیر ۸۰ کیلووات و مشترکان مناطق گرمسیر با مصرف زیر ۴۰۰ کیلووات ساعت مشمول تخفیف صدردرصدی می شوند.

وی با بیان اینکه مشترکان برق به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می شوند تصریح کرد: حدود ۲۷۳ هزار مشترک کم مصرف، ۵۱۶ هزار مشترک خوش مصرف و ۲۳۴ هزار مشترک با مصرف زیاد در استان وجود دارد و مشترکان با مصرف برق بالا اگر تا شش ماه مصرف برق خودر ا کاهش ندهند با ۱۰ درصد جریمه در هزینه برق مواجه می شوند.

 معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان تاکید کرد: تغییر نگرش و باور مصرف کنندگان برق خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی طرح امید برق محسوب می شود.

وی اظهار داشت: در پیک ۲۳ روزه تابستان مصرف برق بسیار افزایش می یابد که راه اندازی نیروگاه برای این مدت مقرون به صرفه نیست و با جابجایی پیک و همراهی بخش صنعت و کشاورزی از خاموشی جلوگیری کرده ایم.

نوروز زاده ادامه داد: ۳۰ درصد از مشترکان برق کشور جزو مشترکان کم مصرف هستند و اگر ۱۰ درصد در انرژی صرفه جویی شود به بخش صنعت کمک زیادی خواهد شد و در افزایش ارزش افزوده موثر است.

وی بیان کرد: خانوارها، والدین و فرزندان جزو جامعه هدف طرح برق امید هستند که از طریق رسانه ها و همچنین آموزش های لازم با مزایا این طرح آشنا می شوند و به اقتصاد کشور کمک می کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان ادامه داد: سیاست کاهش مصرف برق با مشارکت شرکتهای خدمات انرژی و استارت آپی را دنبال می کنیم که اشتغالزایی نیز در پی دارد.

وی گفت: همچنین مشترکان با نصب مولد برق خورشیدی در پشت بام منازل خود می توانند مصرف برق خود را کاهش دهند به عنوان مثال یک مولد برق خورشیدی کوچک حداقل ۲۰ درصد مشترکان پر مصرف را کاهش می دهد.

نوروززاده با اشاره به دستاوردهای اجرای طرح برق امید تصریح کرد: اجرای سیاستهای کلی اصلاح الگوی مصرف، رونق کسب و کارهای جدید، توسعه انرزی تجدید پذیر، ارزشمند نمودن مصرف انرژی و برق و آشنایی مردم با ممیزی انرزی برق لوازم خانگی از جمله مزایای طرح است.

وی تاکید کرد: خاانوارها می توانند با استفاده از نور طبیعی روز، خرید لوازم برقی دارای برچسب انرژی بالا، استفاده از لامپ ها کم مصرف و تنظیم دمای محیط روی ۲۴ درجه در هزینه برق مصرفی خود صرفه جویی نمایند.

[ad_2]

Source link