۲۱۱ برنامه فرهنگی به مناسبت هفته ناجا در استان مرکزی برگزار می‌شود

[ad_1]

سردار «حسن مفخمی شهرستانی» روز یکشنبه در نشست خبری، با اصحاب رسانه افزود: برگزاری صبحگاه عمومی، تجلیل از کارکنان، بهره‌برداری از پنج طرح عمرانی، حضور کارکنان نیروی انتظامی در نماز جمعه، دیدار با کارکنان بازنشسته، برگزاری مسابقات ورزشی انفرادی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اهدای خون، برگزاری مسابقات قرآن و کتابخوانی و ملاقات حضوری با فرمانده انتظامی و پلیس‌های تخصصی از طریق سامانه ۱۹۷ مهمترین برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان مرکزی در هفته ناجا است. 

وی ادامه داد: تهیه و تولید برنامه‌های هنری و ارائه به همشهریان از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها، هماهنگی با ادمین کانال‌های پرمخاطب و ارائه دستاوردها و هشدارهای پلیس به هموطنان از این طریق، برپایی چادرهای امدادی بهداشتی در مصلی‌ها، نشست با شورای محلات، معتمدان و ائمه جماعات در کلانتری‌ها از دیگر برنامه‌های فرماندهی نیروی انتظامی استان مرکزی در هفته ناجا است. 

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: در هفته گرامیداشت ناجا غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، دیدار با علما، روحانیون و ائمه جمعه نقاط مختلف استان، نشست با شرکت‌های مراقبتی و حفاظتی، همایش موتورسواران قانونمند، مسابقات رادیویی، همایش راهبری کاهش تصادفات با حضور شهرداران، روسای ادارات راهداری و پایانه‌ها، فرمانداران، پلیس و استاندار مرکزی برگزار می‌شود.

سردار مفخمی شهرستانی بیان کرد: شهروندان در طول هفته ناجا می توانند مشکلات و مسائل خود در خصوص مشمولان نظام وظیفه با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۶۱۹۰، دریافت گزارش در حوزه استخدام با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۳۰۳۵، مسائل مربوط به پلیس راهور را از طریق شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۴۴۳۷، دریافت مشاوره از پلیس فتا با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۶۰۶۸ و مسائل مربوط به معاونت اجتماعی را از طریق سامانه ۰۹۶۸۵۰ پیگیری کنند. 

وی، شعار مربوط به هفته ناجا در سال جاری را “باهم برای امنیت و سلامت” عنوان کرد و گفت: روز یکشنبه ۲۷ مهرماه با شعار ” اقتدار توام با رأفت، هوشمندی و خدمت صادقانه” ، دوشنبه ۲۸ مهرماه شعار ” مشارکت عمومی، پیشگیری اجتماعی و توسعه امنیت”، سه شنبه ۲۹ مهرماه ” امنیت اقتصادی، کمک به تولید، آسایش عمومی” است، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه نیز” آموزش همگانی، نظم و قانون مداری، فرهنگ ترافیک” نامگذاری شده است. 

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: پنجشنبه اول آبان ماه در روز شمار هفته ناجا، شعار ” مرزبانی، ایثار وجوانمردی، همگامی با مرزنشینان” و روز جمعه دوم آبان ماه نیز عنوان ” سلامت خانواده، فضای مجازی پاک، جامعه امن” انتخاب شده است. 

سردار مفخمی شهرستانی اضافه کرد: پلیس به عنوان اصلی‌ترین نهاد حافظ نظم و امنیت عمومی که بیشترین سطح ارتباط و تعامل را با عناصر، گروه‌ها و اقشار مختلف اجتماعی دارد، برای پیشبرد ماموریت ها و تأمین امنیت و آرامش اجتماعی، بیش از هر سازمان و نهاد دیگری نیازمند همراه سازی و جلب مشارکت عمومی است و عموم برنامه‌های هفته ناجا نیز بر همین اصل تدوین شده است. 

وی، در خصوص گزارش عملکرد ۶ ماه نیروی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: کشف سرقت ۲۴ درصد افزایش و کشف وقوع این بزه نیز ۶۷ درصد افزایش داشته است و در حوزه سرقت مسلحانه نیز استان مرکزی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۴۷ درصد کاهش داشته است. 

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: نزاع دسته جمعی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد کاهش داشته اما نزاع انفرادی ۱۲ درصد رشد داشته که باید تمهیدات لازم برای کاهش این آسیب نیز تدوین شود. 

سردار مفخمی شهرستانی گفت: کشفیات مواد مخدر در ۶ ماه نخست امسال استان مرکزی نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۲ درصد افزایش، شرارت، درگیری و باج‌گیری ۶۸ درصد کاهش وقوع اما در حوزه قتل، ۴۳ در صد رشد داشته‌ایم و که در این مدت ۲۰ فقره قتل اتفاق افتاده که ۱۸ مورد کشف و ۲ مورد دیگر در دست بررسی است. 

وی افزود: کشفیات کلاهبرداری ۳۱ درصد افزایش، قاچاق کالا ۸۱ درصد افزایش و توقیف خودرو ۱۶ درصد افزایش داشته که متهمان دستگیر شده مربوط به قاچاق کالا ۴۷ درصد رشد، تخلفات صنفی هشت درصد و جرائم مربوط به سایبری نیز ۲ درصد افزایش داشته است. 

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: ۵۴۸ هزار و ۱۹۹ با سامانه ۱۱۰ تماس داشته‌اند و  ۱۹ هزار و ۶۳۰ نفر نیز با برقراری تماس با سامانه ۱۹۷ مشکلات، انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه کرده‌اند. 

۲۷ مهرماه تا دوم آبان‌ماه با عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است. 

استان مرکزی ۲۱۳ شهید والامقام نیروی انتظامی با عنوان شهید مدافع وطن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 

[ad_2]

Source link