۱۶ هکتار از مزارع کشاورزی ماهیدشت طعمه حریق شد

[ad_1]

سرهنگ «حسین براری» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۵ هکتار از مزارع آتش گرفته واقع در روستای «سیمینه علیا» و یک هکتار نیز در شهر ماهیدشت دچار آتش سوزی شده است.

وی ادامه داد: در آتش سوزی روستای سیمینه علیا، ماموران گشت یگان امداد پس از اطلاع از وقوع آتش سوزی به سرعت در محل حاضر شدند.

سرهنگ براری تصریح کرد: ماموران با حضور در زمین های کشاورزی آتش گرفته مشاهده کردند ۱۵ هکتار از مزارع به همراه محصولات آنها طعمه حریق شده و از بین رفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین در مورد دوم نیز یک هکتار زمین در شهر ماهیدشت که به کشت جو اختصاص یافته بود طعمه حریق شد.

وی تصریح کرد: طی بررسی های به عمل آمده در خصوص آتش سوزی دوم مشخص شد علت حریق ایجاد شده اتصال کابل برق بوده که از داخل زمین عبور کرده است.

سرهنگ براری در پایان گفت: هر۲ مورد آتش سوزی با حضور نیروهای مردمی و امدادی اطفاء و پرونده در دست بررسی قرار دارد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.
۹۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ نیز در استان کرمانشاه وجود دارد.

در این استان همچنین سه منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده بیستون با ۵۴ هزار هکتار، بوزین و مره‌خیل در پاوه با ۲۳ هزار هکتار و قلاجه هم با حدود ۴۳ هزار هکتار وجود دارد. 

[ad_2]

Source link