۱۵۰۰ مدرسه تحویل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا رضا سرحدی نیا روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: سرانه آموزشی کشور ۵.۲ مترمربع است که با وجود همه اقدامات مطلوب انجام شده سیستان و بلوچستان با  ۳.۳ متر مربع دارای کمترین سرانه فضای آموزشی است.

وی با قدردانی از تلاش خیران مدرسه ساز گفت: تعهد خیران در ساخت مدارس سیستان و بلوچستان از ۱.۶ میلیارد تومان سال ۹۱ در سال ۹۸ به ۱۴۹ میلیارد تومان رسیده که در این زمینه این استان جزو پنج استان برتر کشور به شمار می‌رود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در مدت یک سال اخیر تفاهم‌نامه ساخت بیش‌از ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس با خیران منعقد شده که افزون‌بر ۷۰ درصد آنها عملیاتی شده است.

وی افزود: همچنین آورده دولت سال ۹۶ در ساخت مدارس مشارکتی ۷۰ میلیارد تومان بود که پارسال به ۴۷۶ میلیارد تومان افزایش یافت که نتیجه آن تحویل بیش‌از یکهزار کلاس درس در ۲ سال متوالی است.

سرحدی نیا گفت: تمام  مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان با همت خیران و دولت برچیده شده است.

وی با اشاره به اهمیت تکمیل طرح‌های مدرسه‌های نیمه تمام در سیستان و بلوچستان گفت: باعنایت دولتمردان از مجموع ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مدارس نیمه تمام کشور ۱۰ درصد آن یعنی ۲۰۰ میلیارد تومان به این استان اختصاص یافت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی طرح« آجر به آجر» برای ساخت مدارس خبر داد و افزود: این طرح مهم به تازگی راه‌اندازی شده تا همه افراد جامعه با کمترین مبالغ سهم مهمی در ساخت مدارس این استان داشته باشند.

وی افزود: هم‌اینک ۲ مدرسه سه کلاسه و ۶ کلاسه در قالب این طرح در سیستان و بلوچستان قرار است با کمک خیران ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شود.

سرحدی نیا اظهارداشت: با توجه به رشد هفت برابری جمعیت دانش آموزی سیستان و بلوچستان نسبت به سرانه کشوری همچنین ۱۱ هزار کلاس درس نیاز است در استان ساخته شود تا به سرانه کشوری برسد.

[ad_2]

Source link