۱۴ و ۱۵ خرداد؛ تجلی پیوند تاریخی و دلبستگی میان امت و امام

[ad_1]

به مناسبت چهاردهم و پانزدهم خرداد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: چهاردهم و پانزدهم خرداد، در تاریخ ملت بزرگ ایران، با نام و یاد حضرت امام خمینی «رحمةالله علیه» عجین است. چهاردهم و پانزدهم خرداد، مظهر پیوند جاودان و تاریخی و  اوج تجلی دلبستگی عمیق و ناگسستنی میان امام و امت و نشانی آشکار از تبعیت، فرمانبرداری و دلدادگی حقیقی ملت از ولایت است، که این خود یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و بقاء نظام اسلامی در طول تاریخ معاصر بوده است.

سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالگرد یوم الله خونین قیام ۱۵ خرداد، هر سال یادآور  بزرگ مردی از تبار رسول الله و از تربیت یافتگان ممتاز و شایستۀ مکتب قرآن و عترت «علیهم السلام» است. قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد، سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۱۳۵۷ بود که باعث تسریع در روند شکل‌گیری مبارزات و سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی شد.

قیام حضرت امام خمینی« رحمةالله علیه » علیه لایحه ننگین و استعماری کاپیتولاسیون بخش مهمی از مبارزات نهضت بزرگ ایشان، علیه استبداد و استعمار، ظلم و طاغوت نظام سلطه بود که در بهمن ۵۷ با نثار جان، تعداد کثیری از مردم شهیدپرور ایران اسلامی به ثمر نشست و میوه جمهوری اسلامی ایران را به بار آورد.

حضرت امام خمینی «رحمةالله علیه » حقیقتی همیشه جاودان و خاموش‌نشدنی است که با هدایت‌های داهیانه خود در نهضت الهی‌اش پایه‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و معمار کبیر انقلاب اسلامی شد به طوری که به فرموده مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، «این انقلاب بی نام خمینی « رحمةالله علیه» در هیچ‌کجای جهان شناخته شده نیست.»

چهاردهم خرداد سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روزی که یادآور سوگ امت اسلامی در فراق عبد صالح خدا و اندوه فراموش ناشدنی رحلت جانگداز امام عظیم‌الشأن امت اسلامی و خاطره خدمات آن عالم کم‌ نظیر و آن مجاهد نستوهی است که با عزم و اراده خویش جهان را مبهوت خویش ساخت. امام همان فقیهی بود که از دل حوزه علمیه قم برخاست و با بیدارگری خود حماسه جاودان ۱۵ خرداد را رقم زد و رنج سال‌ها تبعید را بر جان خرید و با هدایت‌گری‌های قرآنی خود، بنای رفیع انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی را بنیان نهاد.

بی‌تردید، راه امام پس از تصمیم تاریخی و تاریخ ساز، ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ مجلس خبرگان مبنی بر انتخاب شایسته مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای «مدظله‌العالی» به رهبری انقلاب، به درستی تداوم یافت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ضمن تسلیت چهاردهم خردادماه سالروز رحلت امام عظیم‌الشأن انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام قیام خونین یوم الله پانزدهم خردادماه سال ۱۳۴۲، بر ادامه راه امام و شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی تا رسیدن به اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی با تشکیل مجلس و دولت انقلابی و کارآمد و تکیه بر توان داخلی و بهره مندی از ظرفیت های متراکم مردمی به ویژه جوانان برومند این مرز و بوم و حرکت در مسیر استقلال و آزادی همراه با مدیریت جهادی و با راهبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید داخلی تأکید کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ۱۴ خرداد، همگان را به استماع فرمایشات مهم مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»  در سی و یکمین سالگرد ارتحال آن امام همام، دعوت کرد.

در ضمن روز پنج شنبه سالروز قیام خونین یوم الله ۱۵ خرداد، مزار شهدای گرانقدر آن قیام در تهران و قم گلباران می شود. 

[ad_2]

Source link