۱۴ واحد پانسیون پزشکی در شهرستان دیر اجرایی می شود

[ad_1]

کریم علی حسنی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: این پروژه ها شامل ۱۰ واحد پانسیون پزشکان در شهر دیر، چهار واحد در شهر آبدان و یک مرکز جامع سلامت در شهر بردخون است که عملیات اجرایی شان بزودی آغازخواهد شد.

وی گفت: در بازدید روز پنجشنبه نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه و رییس سازمان برنامه و بودجه استان از پروژه های در دست اجرا شهرستان تصمیم های خوبی برای تامین اعتبار پروژه های این شهرستان گرفته شد.

فرماندار دیر اظهارداشت:پروژه های فضای سبز ورودی شهید بردستانی بردخون به مساحت۱۲ هزار مترمربع ، گلزارشهرای گمنام بردخون ،جاده دسترسی بردخون به دیر به مسافت ۶۰ کیلومتر ، مجتمع آب رسانی دمیگز ، اسکله خورخان بردخون و مرکز جامع سلامت بردخون مورد بازدید قرار گرفت و رییس سازمان برنامه و بودجه استان برای تامین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها قول مساعد داد.

وی گفت: در شهر دیر نیز پروژه احداث مرکز فنی و حرفه ای برای صنایع دریایی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۷۵۰ مترمربع ، روشنایی زمین ورزشی و نگارخانه شهر دیر، در شهر بردستان پیاده رو و بلوار سازی ، ادامه بلوار خلیج فارس شهر دیر، ساحل سازی شهر دیر، راه مواصلاتی آبدان به دوراهک،پیچ های روستای جاشک مورد بازدید قرار گرفت و برای تخصیص اعتبارات برای پروژه ها قول مساعد داده شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر در حاشیه بازدید از پروژه های در دست اجرای شهرستان دیر در گفت و گو با ایرنا گفت: در ادامه بازدید های شهرستانی و بررسی وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی سطح استان،پس از تنگستان و دشتستان و گناوه و دیلم  از پروژه های شهرستان دیر و کنگان بازدید شد.

علی درویشی افزود:برخی از پروژه ها با رویکردی که در کمیته تخصیص استان مبنی بر اتمام پروژه های نیمه تمام مورد تاکید بوده در مرداد ماه تخصیص اعتبار به آن ها انجام شده و این بازدید ها با هدف فعال سازی و تسریع در بهره برداری از این پروژه ها صورت می گیرد.

وی بیان داشت: اسکله خورخان که از مصوبات سفر رییس جمهور به استان بوده نیز با تزریق اعتبار فعال شده و از پیشرفت مناسبی برخوردار است و انتظار می رود  فاز اول آن جهت تسهیل در پهلوگیری قایق ها تا پایان سال به اتمام برسد.

درویشی ادامه داد: ابرسانی به مجتمع روستایی دمیگز که سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت به دلیل نبود مخزن و ایستگاه پمپاژ در این خط آبرسانی پایداری به این روستاها انجام نمی شد که برای رفع این مشکل نیز آب و فاضلاب استان تا شش ماه آینده نسبت به رفع نواقصات آن اقدام خواهد کرد.

وی گفت: در حوزه فرهنگ جهت بهره برداری از نگارخانه در کمیته تخصیص توجهی به تکمیل تالار فرهنگ دیر و اتمام نگارخانه آن انجام شده بود که  پروژه از پیشرفت مناسبی برخوردار نبود و نیازمند تامین منابع بیشتری در مدت زمان باقیمانده از سال  است که در کمیته تخصیص نسبت به این پروژه تصمیم مناسب اتخاذ  می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: یکی از مشکلات بیمارستان دیر عدم ماندگاری کادر درمان است که برای شرایط بهتر از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری مبلغ چهار میلیارد برای ان اختصاص یافته بود و دانشگاه علوم پزشکی تا قبل از پایان سال نسبت به انتخاب پیمانکار و فعال سازی پروژه اقدام خواهد شد.

وی یادآورشد: برای استفاده بیشتر ورزشکاران از زمین چمن ورزشگاه تکمیل روشنایی آن پیشنهاد شد که با تامین اعتبار انجام شده در کمیته برنامه ریزی شهرستان و تخصیص انجام شده اداره کل ورزش و جوانان نسبت به شروع عملیات ان اقدام خواهد کرد.

درویشی ادامه داد: در شهر دیر پروژه های عمران شهری متعددی از محل اعتبارات داخلی شهرداری اغاز شده و اعتبارات تکمیلی توسط کمیته برنامه ریزی سال جاری تامین شده که از روند مناسبی نیز برخوردار بودند و تمام پروژه های بازدیدی فعال بوده که قطعا برای تسریع در اتمام انها در دهه فجر در کمیته تخصیص استان منابعی به آن ها اختصاص خواهد یافت.

[ad_2]

Source link