۱۴ تعاونی برتر همدان تجلیل شدند

[ad_1]

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان در این آیین گفت: هفته تعاون امسال ۱۴ طرح تعاونی با ۲۳۵ فرصت شغلی در این استان بهره برداری شد.

ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه کل تعاونی های فعال در استان همدان یک هزار و ۱۷۲ مورد است، اظهار داشت: با تشکیل این تعداد تعاونی برای ۱۷ هزار و ۴۳۲ نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد تعاونی های فعال این استان خدماتی هستند ادامه داد: ۱۶ درصد از تعاونی ها توزیعی و ۵۴ درصد تعاونی‌های تولیدی شامل کشاورزی، صنعتی و فرش‌دستباف است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان خاطرنشان کرد: حدود ۹۰۰ هزار تن از جمعیت استان همدان عضو تعاونی‌ها هستند و ۱۴ شرکت تعاونی استان در هفته تعاون امسال شایسته تقدیر انتخاب شده اند.

وی با بیان اینکه تعاون به معنای حذف واسطه ها است خاطرنشان کرد: تعاونی ها نگاه مردم محور دارند و باید اقتصاد استان به سمت تعاونی ها سوق یابد.

پورمجاهد ادامه داد: بر این اساس تعاونی ها واحدهای کوچک ویژه اقتصادی هستند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار با افراد جامعه مشارکت می‌کنند.

پورمجاهد تاکید کرد: سیاست دولت تدبیر و امید و استاندار همدان بر این است که با تمام توان تلاش کنیم در حوزه اشتغال، تولید، سرمایه گذاری و معیشت مردم کار ویژه ای اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: باید باور تعاون، فرهنگ کار به ویژه کار جمعی در جامعه تقویت شود، چرا که فعالیت در عرصه تعاون علاوه بر تاب‌آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم‌ها با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور می شود.

جشنواره تعاونی برتر هر سال در هفته تعاون از ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link