۱۳۰۰ میلیارد ریال سرانه بهداشتی به مدارس اختصاص یافت

[ad_1]

حامد صبوری روز دوشنبه در آیین توزیع تجهیزات ورزشی بین مدارس خراسان شمالی در بجنورد، اظهار داشت: تلاش وزارتخانه بر آن است که این رقم تا سه هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا بر همه مناسبات جهان تاثیر گذاشته و فعلا با جامعه همراه است، بر این اساس باید ببینیم در این شرایط چگونه باید عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش تعطیل شدنی نیست، افزود: در موضوع بازگشایی مدارس، عده ای تلاش داشتند، جامعه را در دوگانگی بین سلامت و آموزش قرار دهند، این افراد به دنبال منافع خود بودند و تلاش داشتند از آب ریختن در این آسیاب، آنچه خود می خواهند برداشت کنند.  

مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: پیش از این و در اوایل ماه محرم، عده ای به دنبال دوگانگی در بهداشت و مذهب بودند که در این زمینه، راه به جایی نبردند و عزاداری های دهه اول ماه محرم با رعایت همه پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

وی اظهار داشت: در بازگشایی مدارس، صیانت از سلامت دانش آموزان و معلمان، هرگز فراموش و رها نشده است، باید توجه داشت که افراد در مخالفت با بازگشایی مدارس به دنبال سوزاندن نسل آتی کشور بودند.

صبوری افزود: مدارس از اسفندماه تعطیل بود، تصور کنید امسال هم دانش آموزان از عادت حضور در کلاس درس دور می ماندند، چه اتفاقی می افتاد، چطور می توانستیم آن را به شرایط مناسب بازگردانیم؟  

وی گفت: با توجه به پیش بینی مشکلات و شیوع احتمالی آنفلوانزا در پاییز، تصمیم بر این قرار گرفت که مدارس در نیمه شهریورماه و پیش از فصل سرما بازگشایی شود و تصور کنید که اگر معلم و دانش آموز در شرایط تعطیلی مدارس به علت آنفلوانزا و شیوع کرونا، همدیگر را نمی دیدند در حوزه آموزش په روی می داد؟  

مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: صیانت از سلامت دانش آموزان و معلمان در مدرسه، مورد توجه ما است، به همین لحاظ، کلاس ها با مدیریت و براساس برنامه ریزی انجام شده، تشکیل می شود.  

توزیع ۶ میلیارد ریال تجهیزات ورزشی در مدارس خراسان شمالی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی هم در این آیین با اشاره به ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس که در قالب کاروان مهر بانشاط انجام می شود، گفت: این طرح از سه سال گذشته در دست اجرا بوده است.

عباس سعیدی اظهار داشت: امروز، تجهیزات ورزشی به ارزش ۶ میلیارد ریال به مناطق مختلف استان ارسال می شود.  

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند.  

[ad_2]

Source link