۱۲ برنامه هنری ویژه ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود 

[ad_1]

محمدشریف اسلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گرچه امسال شیوع بیماری کرونا برگزاری آیین های عزاداری سرور  و سالار شهیدان را در کشور و کهگیلویه و بویراحمد با محدودیت‌ هایی مواجه کرده اما هنرمندان این استان برنامه ‌های هنری خلاقانه ‌ای را  برای پاسداشت ایام عاشورای حسینی برگزار می کنند. 

وی افزود: رویکرد اصلی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در دهه نخست ماه محرم امسال تولید محتوا و برگزاری برنامه‌ های هنری متناسب  با فضای مجازی است. 

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنین امر مهمی سبب گسترش هر چه بیشتر شور و شعور حسینی در این ایام در استان خواهد شد. 

اسلامی عنوان کرد: مسابقه استانی عکس «هر خانه یک حسینیه» یکی از برنامه‌ های هنری ویژه ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد است. 

وی ابراز داشت: فراخوان این مسابقه در فضای مجازی منتشر شده و به پنج عکس برتر نیز جوایزی اهدا می شود. 

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برگزاری پویش کلیپ‌ های شعرخوانی در وصف حماسه عاشورا و شهدای مقاومت را از دیگر یرنامه  ‌های هنری ویژه ماه محرم در این استان اعلام کرد. 

اسلامی گفت: کارگاه تولید پوسترهای عاشورایی با حضور هنرمندان گرافیست کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی این استان در شهر یاسوج برگزار شد. 

وی اظهار داشت: ۲۰ پوستر عاشورایی در این کارگاه تولید شد که به زودی در فضای مجازی منتشر و به صورت بنر نیز در شهرها و تلویزیون  شهری مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد عرضه می ‌شود. 

اسلامی افزود: برگزاری شب شعر مجازی، تولید مجموعه عکس نوشته ‌های عاشورایی، برپایی نمایشگاه‌ های مجازی عکس و پوستر عزاداری  سرور و سالار شهیدان، مسابقه مجازی آواها و نوحه های عاشورایی لری، اکران فیلم های تولیدی حوزه هنری کشور با موضوع سوگواری  مردم کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی و معرفی کتاب ۷۲ حرف با ۷۲ تن سروده «رسول سنایی» از شاعران مطرح این استان جزو دیگر برنامه های هنری ویژه ماه محرم در استان است. 

[ad_2]

Source link