یومیوری ژاپن: جامعه جهانی نباید مساله فلسطین را فراموش کند

[ad_1]

به گزارش ایرناریال یومیوری روز یکشنبه در تحلیل نوشت: موضوع فلسطین در خاورمیانه یک مساله محوری و مهم است و به صلح و ثبات این منطقه پیوند خورده است و نباید اجازه داد به دلایلی چون تحول در ارتباطات برخی از کشورهای منطقه این موضوع از یادها برود.

گزارش تاکید کرده است: جامعه بین المللی باید جلوی انزوای فلسطین را بگیرد و اجازه دهد تا با فراموش شدن این موضوع منطقه خاورمیانه هر روز از صلح بیشتر فاصله بگیرد.  

گزارش خاطر نشان می کند که از سال ۲۰۱۴ میلادی مذاکرات بین دولت خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی متوقف شده است و اعراب کمتر از گذشته به موضوع فلسطین اولویت داده اند حال آنکه بی توجهی فزاینده به این موضوع به معنای افزایش خطرها برای صلح در خاورمیانه است.

روزنامه به توافق امارات و اسراییل پرداخته و نوشته است: فلسطین طبیعتا این موضوع را یک خیانت می داند و با آن مخالفت می کند زیرا سال ها است که کشورهای عربی تاکید می کنند پیش شرط برقراری روابط دیپلماتیک با اسراییل، تشکیل کشور مستقل فلسطین است.  

یومیوری نوشت: باید به پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه توجه داشت و اجازه گروه بندی در خاورمیانه را نداد اگر یارکشی ها شروع شود و آمریکا،  اسراییل و اعراب در یک طرف قرار بگیرند و روسیه و ایران و ترکیه هم در طرف دیگر باشند، پیامد آن جز منازعه و برخوردهای فزاینده نیست.

[ad_2]

Source link