گلوبال تایمز: آمریکا به جای دخالت در امور دیگران به مشکلات خود بپردازد

[ad_1]

به گزارش ایرنا گلوبال تایمز روز شنبه در مطلبی وضعیت همه گیری در آمریکا را «هرج و مرج»  توصیف کرده و نوشته است: روزانه ۴۰ هزار مورد ابتلا به کرونا در آن کشور ثبت می شود اما سیاستمداران آمریکایی هنوز هم به دنبال انتقاد از دیگران هستند و از این شرایط عبرت نمی گیرند.

نشریه با تاکید بر وجود مشکلات بسیار زیاد در آمریکا و همچنین موارد مرتبط با حقوق بشر در آن کشور می افزاید: کنترل اوضاع کرونا از دست سیاستمداران آمریکایی خارج شده است اما به دنبال ترویج آنچه «ارزش های آمریکا» می خوانند هستند.

این روزنامه از افرادی چون «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و اظهارات آنها انتقاد کرده و نوشته است: آمریکا بدجوری گرفتار هرج و مرج داخلی است از یک سو فریبکاری های انتخاباتی و زد و خوردهای تبلیغاتی مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری را شاهد هستیم از طرف دیگر کرونا از کنترل خارج شده است با این حال هنوز واشنگتن به دنبال مداخله در امور دیگر کشورها از جمله چین و ایران است.

گلوبال تایمز وضعیت همه گیری در آمریکا را بدترین نوع آن در جهان خواند و آورده است امروز دیگر چینی ها نمی خواهند در چنین شرایطی به آمریکا سفر کنند و تا زمانی هم که این طور باشد به آنجا نخواهند رفت.

روزنامه به موارد نقض حقوق بشر و تبعیض نژادی در آمریکا اشاره کرده و آورده است: تبعیض نژادی یکی از بزرگترین مشکلات حقوق بشری در آمریکا است دیدیم که در جریان اعتراضات اخیر حتی نمایندگان کنگره و مقام های دیگر این کشور حاضر به محکوم کردن موارد نقض حقوق بشر پس از مرگ «جرج فلوید» نشدند چرا که آنها به آرای سفید پوستان نیاز دارند و نمی خواهند آنها را آزرده خاطر کنند.

نشریه چینی با اشاره به فقر،  آسیب پذیری و ناامیدی اجتماعی در آمریکا می گوید چنین اعتراضات سراسری در آمریکا هم بعید است مقام های آن کشور را وادار به اصلاحات کند.  

[ad_2]

Source link