کمیته امداد ۸۰ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌ها تاسیس کرد

[ad_1]

سیدمرتضی بختیاری روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از مراکز نیکوکاری آذربایجان شرقی در تبریز هدف از تاسیس مراکز نیکوکاری در مساجد را رسیدگی به نیازمندان محلات و دستگیری از نیازمندان هر منطقه توسط نیکوکاران آن محل اعلام و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند حکومت و حاکمیت باید در رسیدگی به نیازمندان کار خودش را بکند و شما هم به عنوان کمیته امداد با برنامه‌ریزی پیگیر امدادرسانی به مردم باشید.

وی با بیان اینکه در طول عمر انقلاب اسلامی هر جا مردم در صحنه بودند، کارها به درستی انجام شده است، گفت: نمونه اعلای آن هشت سال دفاع مقدس است که ما به پشتوانه مردم در جنگ پیروز شدیم.

بختیاری با اشاره به وجود ۵۰ هزار پایگاه بسیج در کشور، خاطرنشان کرد: در مسئله کرونا نیز ما با برنامه‌هایی چون مساوات سر بلند شدیم؛ چون همه پای کار آمدند و اگر کار را به خود مردم بسپاریم، به طور قطع کارها به نحو احسن انجام می‌شود.

رییس کمیته امداد طرح اکرام کمیته امداد را یک طرح مردمی دانست و گفت: مراکز نیکوکاری در اصل مسجد محور و محله محورند و از قدیم نیز مساجد محور رسیدگی به مشکلات نیازمندان محل بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکار فقط بنا نیست به مددجویان کمیته امداد کمک کنند بلکه قرار است به نیازمندان محلات کمک کنند.

بختیاری با اشاره به فعالیبت های مراکز نیکوکاری در آذربایجان شرقی و به ویژه تبریز، عملکرد آنها را خوب توصیف کرد.

وی با اشاره به راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی در دانشگاه علم و صنعت، گفت: تا کنون ۸۰ مرکز نیکوکاری را در ۸۰ دانشگاه تاسیس کرده ایم و بنا داریم تا ۳۱۳ مرکز نیکوکاری در دانشگاه ها تاسیس کنیم.

بختیاری با بیان اینکه آماده ایجاد اشتغال خانگی، اشتغال روستایی و  اشغال خرد در سراسر کشور هستیم، افزود: رسیدگی به نیازمندان فقط پول دادن نیست بلکه توانمندسازی از طریق ایجاد اشتغال است.

وی همچنین با اشاره به تکثر موسسه های خیریه و نهادهای حمایتی در کشور، گفت: خدماتی که خیلی از موسسه ها انجام می دهند باید در یک جا متمرکز شوند بنابراین سامانه‌ای به نام «خیر و احسان» را راه‌اندازی کردیم که همه نهادهای حمایتی باید در آن سامانه بارگذاری کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه قابل قبول نیست که مردم در گرفتاری باشند اما ادعا کنیم که حکومت اسلامی داریم، افزود: تنها راه نجات مان خدمت به مردم و محرومان است.

مسعود پزشکیان گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند علیه ما کاری انجام دهد اگر ما در خدمت محرومان باشیم.

وی با بیان اینکه هر حرکتی که بوی بی‌عدالتی بدهد به دور از اسلام است، اظهار کرد: ما در بهداشت و آموزش و پرورش هم مثل استخدام و خیلی جاها بی عدالتی می کنیم.

روح الله متفکر آزاد دیگر نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس نیز اظهار کرد: انقلاب اسلامی بر پایه محرومان و با کمک محرومان به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه اگر روزی دست حمایت محرومان از جمهوری اسلامی برداشته شود روز سرنگونی ماست، گفت: ما نیازمند حمایت از این محرومان هستیم چرا که این انقلاب متعلق به آنان است.

[ad_2]

Source link