کمبود نیروهای متخصص پزشکی در چهارمحال و بختیاری برطرف شد

[ad_1]

مجید شیرانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری‌های مستمر استان و همکاری مطلوب معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز تامین ۶۰ پزشک متخصص و ۱۰ پزشک فوق تخصص در سالجاری به استان داده شد که این نیروها ظرف ۲ ماه آینده به طور کامل در استان مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: این نیروهای متخصص در تمام رشته‌های پزشکی از جمله داخلی، زنان، جراحی، اطفال، ارتوپدی، اورولوژی و مغز و اعصاب جذب استان شده‌اند که برهمین اساس کمبودهای موجود در تعداد کادر متخصص و فوق تخصص استان جبران شد.

شیرانی، اولویت جذب این نیروهای جدید متخصص را در مناطق محروم استان اعلام کرد و گفت: بیشترین تعداد این نیروها در شهرستان‌های لردگان، اردل، کوهرنگ، فارسان و بروجن جذب می‎شود و کمترین تعداد این پزشکان به شهرستان شهرکرد اختصاص یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با جذب این ۷۰ نیروی متخصص و فوق تخصص، جذب نیروی متخصص پزشکی در استان طی سالجاری در مقایسه با سال‌های گذشته از رشد ۵۰ درصدی برخوردار شده است.

شیرانی افزود: به طور متوسط سهمیه استان در اختصاص پزشک متخصص ۴۰ مورد است که با رشد مطلوب این درصد این در سالجاری به لحاظ سطح‌بندی و استانداردهای پزشکی کمبودی در خصوص تعداد نیروهای متخصص در استان وجود ندارد.

وی همچنین از تامین بالگرد امداد هوایی در استان خبر داد و گفت: این فروند بالگرد که با مساعدت ویژه معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اختصاص داده شده است ظرف هفته آینده در استان مستقر می‌شود.

شیرانی تصریح کرد: با سقوط تنها بالگرد اورژانس استان در اسفند سال ۹۷ و نیاز مبرم به اورژانس هوایی با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، تامین این بالگرد مشکل استان برای امداد هوایی به ویژه در فصل زمستان را برطرف می‌کند.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با در اختیار داشتن ۲ مرکز آموزشی درمانی، هشت بیمارستان، یک هزار و ۵۹۱ تخت فعال بیمارستانی، ۹۸ آمبولانس پیش بیمارستانی(۱۱۵) و بیمارستانی و ۵۱ آمبولانس مراکز بهداشتی و امکانات تشخیصی به جمعیت در حدود یک میلیون نفری این استان خدمات‌رسانی می‌کند.

هم‌اینک ۳۲۷ پزشک عمومی، ۳۸۷ پزشک متخصص، ۵۵ پزشک فوق تخصص، ۲۲ داروساز عمومی و هشت داروساز متخصص و ۲ فلوشیپ در این استان در حوزه درمان خدمات‌رسانی می‌کنند.

[ad_2]

Source link