کلاس‌های دانشگاه شهرکرد به صورت نیمه‌حضوری از ۲۹ شهریور آغاز می‌شود

[ad_1]

سعید کریمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخاب رشته واحدهای درسی از امروز به مدت یک هفته به صورت مجازی آغاز شده است.

وی ادامه داد: کلاس‌های درس تئوری نیز به صورت مجازی و واحدهای عملی نیز به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

کریمی در خصوص دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه نیز تصریح کرد: بنا بر دستورالعمل‌های ملی ستاد کرونا در ابتدا شرایطی فراهم می‌شود تا این دانشجویان جدید به مدت هرچند کوتاه در دانشگاه حضور پیدا کنند و سپس به صورت مجازی در کلاس‌های حاضر شوند.

دبیر کمیته علمی ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: اگرچه دستورالعمل‌های ملی ملاک عمل است اما این دستورالعمل‌ها با توجه به شرایط هر منطقه بومی می‌شود.

کریمی، تعداد دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ این دانشگاه را حدود ۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه وضعیت دانشجویان جدیدالورود هنوز مشخص نشده است نمی‌توان آمار دقیقی در این خصوص ارائه داد.

رییس دانشگاه شهرکرد به پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده برای شروع به فعالیت دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: استادان، دانشجویان و پرسنل دانشگاه فرم خوداظهاری از سایت وزارت بهداشت دریافت و تکمیل کنند و در صورتی که علائم بیماری نداشتند فرم را مانند کارت پرسنلی یا دانشجویی همراه داشته باشند و در صورت بروز هرگونه بیماری تنفسی و علائمی شبیه سرماخوردگی برای ویزیت به مراکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.

کریمی افزود: استفاده از سیستم تهویه یا باز گذاشتن پنجره‌ها ضروری است و در صورت استفاده از سرویس ایاب و ذهاب فاصله یک و دو دهم متری حفظ شود و همین فاصله بین میز و صندلی‌های درس رعایت شود و افراد به صورت یک در میان در کلاس درس حاضر می‎شوند.

وی با بیان اینکه تمام برنامه‌های گروهی دانشجویی شامل همایش‌ها و نشست‌ها لغو است، خاطرنشان کرد: ضدعفونی کردن کلاس، میز، دستگیره، درب، کلید لامپ، تخته وایت‌برد و تمام سطوح در تماس با دست بلافاصله بعد از پایان کلاس آموزشی توسط نیروی خدمات انجام شود.

کریمی به شرایط فعالیت دانشجویان در محیط آزمایشگاهی نیز اشاره کرد و گفت: وجود سیستم تهویه در محل کارگاه و آزمایشگاه ضروری است و هنگام کار در آزمایشگاه از وسایط حفاظت شخصی مانند دستکش یکبار مصرف و ماسک استفاده شود.

رییس دانشگاه شهرکرد خاطرنشان کرد: در آزمایشگاه تمام لوازم، تجهیزات و سطوح در تماس با دست، توسط افراد استفاده کننده در پایان کار با نظارت مسئول آزمایشگاه باید ضدعفونی شود.

به گزارش ایرنا، دانشگاه شهرکرد به عنوان دانشگاه مادر استان دارای هشت دانشکده کشاورزی، منابع طبیعی، فنی و مهندسی، علوم، ریاضی، دامپزشکی، ادبیات و هنر است.

هم اینک ۳۶۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه فعال هستند که تعدادی از این استادان جزو یک درصد اعضای هیات علمی برتر کشور به شمار می‌روند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link