کشف محموله‌های کالای قاچاق و مواد مخدر در مراغه

[ad_1]

سرهنگ رمضان اللهوردیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای تداوم طرح های عملیاتی پلیس در برخورد با محتکران و مخلان نظام تولید و عرضه اقلام پزشکی مورد نیاز مردم، ماموران یگان امداد این شهرستان حین گشت زنی نامحسوس، به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، مقدار یک هزار و ۴۴۰ لیتر الکل طبی قاچاق و فاقد مجوز کشف و خودرو مذکور توقیف و ۲ نفر نیز در این رابطه دستگیر شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از ۶۰ میلیون تومان برآورد کرده اند افزود: متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

 کشف محموله قاچاق در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه همچنین از کشف محموله قاچاق شامل انواع لوازم یدکی دوچرخه و لوازم خارجی از یک دستگاه کامیونخبر داد.

اللهوردیان افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو، تعداد ۴۰۲ قطعه انواع لوازم یدکی دوچرخه خارجی، یک دستگاه موتور سیکلت شارژی کودک، تعداد ۲ هزار و ۱۶۰ قطعه بوش فلزی، تعداد چهار دستگاه دوچرخه کودکانه خارجی و همچنین تعداد هشت گونی ۲۵ کیلویی پودر کاکائویی که فاقد هرگونه مدارک گمرکی بود را کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.

وی اضافه کرد: کارشناسان پلیس ارزش این محموله را ۲۵۰ میلیون تومان برآورد کرده اند.

توقیف خودروی سواری با بیش از ۴۹ کیلوگرم تریاک

فرمانده انتظامی مراغه از کشف محموله مواد افیونی از یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس خبرداد و افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر مراغه با همکاری اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشرافیت اطلاعاتی از عبور یک محموله مواد مخدر در این شهرستان مطلع شدند.

اللهوردیان ادامه داد:  ماموران با شناسایی کامل مسیر عبور این سوداگر مرگ و نوع خودرو های آنها با هماهنگی های لازم، خودرو قاچاق را که یک دستگاه پژو پارس بوده و یک دستگاه پژو نیز آن را اسکورت می کرد در این شهرستان شناسایی کردند.

وی اضافه کرد:در این راستا و  در یک عملیات غافلگیرانه با شگرد های خاص پلیس خودرو های قاچاقچیان توقیف و دو نفر متهم نیز دستگیر شدند.

وی افزود: در بازرسی دقیق از خودرو پژو پارس مقدار ۴۹ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود کشف و خودرو های مربوطه توقیف و متهمان دستگیر شده نیز با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف و توقیف ۹۴ دستگاه ماینر غیرمجاز در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه همچنین از کشف ۹۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش ۴۹۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یکی از کارگاه های حاشیه شهر و همچنین در یکی از منازل مسکونی روستاهای این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران پلیس آگاهی به همراه ماموران اداره برق پس از هماهنگی های لازم قضایی در ۲ عملیات از این کارگاه و همچنین واحد مسکونی تعداد ۹۴ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان، ارزش تقریبی دستگاه های کشف شده را ۴۹۰ میلیون تومان اعلام کرده اند افزود: در این رابطه ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل شد.

فرمانده انتظامی مراغه اضافه کرد: شناسایی و دستگیری مجرمان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و از مردم عزیز تقاضا می شود برای کمک به اقتصاد، آرامش و امنیت جامعه، موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

[ad_2]

Source link