کشف بیش از یک هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در البرز

[ad_1]

سردار عباسعلی محمدیان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امسال ۴۴۲ پرونده قضایی برای قاچاقچیان کالا در استان البرز تشکیل شده که از مجموع آن ۲۲۳ فقره ۱۰۰ میلیون ریالی ، ۱۴۵ فقره بالای ۱۰۰ میلیون ریال، ۴۷ فقره بالای یک میلیارد ریال و ۲۷ فقره  بالای پنج میلیارد ریال بوده است.

طی این مدت ۵۴۰ قاچاقچی کالا دستگیر و ۱۰۰ دستگاه خوردو سبک و سنگین  مربوط این قاچاقچیان  توقیف شد.
کالاهای کشف شده‌  شامل سوخت قاچاق، سیگار،  انواع لوازم بهداشتی و آرایشی، مقادیر زیادی دارو، تجهیزات پزشکی ، پوشاک، خودرو، لوازم یدکی خودرو، گوشی تلفن همراه و لوازم صوتی و تصویری بوده است.
فرمانده انتظامی البرز از فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش بخصوص تجار و صنوف مرتبط خواست نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین رعایت ضوابط گمرکی و توزیع فروش کالاهای قاچاق توجه لازم داشته باشند.
در صورت مشاهده تخلف، علاوه بر ضبط کالاها، وسایل حمل و نقل و همچنین انبار یا مکان نگهداری و عرضه، مالکان و حاملان کالاها را به پرداخت جزای نقدی سنگین و سایر مجازات‌ها ی قانونی محکوم می‌شوند.
محمدیان نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو می‌کند، بسیار تأثیرگذار دانست.
 

[ad_2]

Source link