کرونا چهار میلیارد ریال به ورزش ابرکوه خسارت زد

[ad_1]

محمدمهدی متوسل عصر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت با تدبیر دولت اقداماتی برای بخشش اجاره بهای مکان های ورزشی صورت گرفت و ۶ باشگاه شهرستان برای دریافت تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی  به بانک های عامل معرفی شدند.

وی با اشاره به نقش ورزش در کاهش ناهنجاری و آسیب های اجتماعی ادامه داد: از مدیران بانک‌ها درخواست می شود با تسریع در این روند، بخشی از مشکلات این حوزه را حل کنند.

رییس ورزش و جوانان ابرکوه ، اظهارکرد: تامین سلامتی و نشاط جامعه در گرو گسترش ورزش میان آحاد مردم و جوانان است بنابراین هرچه اعتبار ورزشی افزایش یابد هزینه های درمان و بسیاری از مسایل و ناهنجاری های اجتماعی کم  می شود.

این مسوول ورزش شهرستان ادامه داد: بسیاری از باشگاه های ورزشی در مکان های اجاره ای فعالیت دارندکه با شیوع ویروس کرونا و مشاهده بیماری کووید- ۱۹ و تعطیلی فعالیت ها، چهار باشگاه ویژه آقایان و چهار باشگاه ویژه خانم ها متضرر شده اند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، باشگاه های ورزشی به عنوان نخستین مجموعه های عمومی نسبت به تعطیلی اقدام کردند و کلاس های ورزش تابستانی  هم به طور کامل لغو شد.

برنامه های ورزشی با ظرفیت پنج هزار نفر لغو شد

متوسل یادآور شد: با لغو برنامه های ورزشی اوقات فراغت تابستانیبا ظرفیت پنج هزار نفر در ۲۰ رشته در مناطق شهری و روستایی شهرستان پیش بینی شده بود، درآمدی نصیب مریبان نشد.

وی ، تاکید کرد: تسهیلات جبران خسارت کرونا به افرادی که فاقد مدرک مربیگری رسمی یا مجوز رسمی تاسیس مکان های  ورزشی هستند تعلق نمی‌گیرد.

ساخت ۱۸ زمین چمن مصنوعی ، سالن و خانه ورزش روستایی در هفت سال گذشته

رییس اداره ورزش و جوانان ابرکوه به بخشی از خدمات دولت به ورزش این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: در هفت سال گذشته ۶ زمین ورزشی چمن مصنوعی با ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع وسعت در روستاهای این شهرستان ساخته شد.

متوسل با اشاره به نقش توسعه ورزش برای افزایش نشاط جوانان افزود: در دولت تدبیر و امید ۹ خانه ورزش روستایی در مناطق روستایی شهرستان با همکاری بخشداران و  دهیاران و شورای اسلامی روستاها تاسیس شد که با اجرای این طرح‌ها سرانه فضای ورزشی به ۱.۵مترمربع افزایش یافت.

این مسوول ادامه داد: علاوه بر ساخت زمین‌های چمن ورزشی در روستاهای رییس آباد، هارونی ، اسدآباد، اسفند آباد، حسین آباد ، فراغه و مریم آباد ، سه سالن ورزشی با ظرفیت حدود چهار و ۲ هزار مترمربع ساخته شده است .

متوسل همچنین تجهیز و تعمیر استخر سرپوشیده ، تعمیر، بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ابرکوه ، سالن‌های ورزشی بخش بهمن و تجهیز خانه های ورزشی روستایی را برخی از طرح‌های ورزشی بیان کرد.

هم ‌اکنون شهرستان ابرکوه چهار هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته دارد که در ۴۰ هیات ورزشی فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( یکشنبه) گفت: با فوت ۴۵۹ بیمار دیگر  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی قطعی به بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۴۱ هزار و ۴۹۳ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

 سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۵ آبان ۱۳۹۹  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۵۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۴۴ نفر( حدود ۲۰ درصد) نیاز به بستری در  بیمارسیتان ها داشتد و با این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۷۶۲ هزار و ۶۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۵۸ هزار و ۸۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنجهزار و ۶۶۶ بیماران بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۵۰۵ هزار و ۷۰ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در ۲۷  استان کشور قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید- ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰)  بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

[ad_2]

Source link