کرونا و افزایش ۹۷ درصدی ترافیک خرید اینترنتی در استان مرکزی

[ad_1]

«محمد عباسی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حجم مرسولات اینترنتی وارده ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: قراردادهای منعقده با فروشگاه‌ها و شرکت‌ها برای ارسال مرسولات اینترنتی نیز ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل پست استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار مرسوله در سه ماهه ابتدای امسال در استان جابه جا شده که از این تعدا ۵۵۰ هزار مرسوله صادره و ۶۵۰ هزار مرسوله وارده به استان ثبت شده است.

عباسی افزود: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا ارسال و دریافت مرسولات خارجه نیز با ۲۵ درصد کاهش همراه شده است.

وی اظهار داشت: سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی بخش قابل توجهی از خدمات و سرویس‌ها را به خود اختصاص داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل پست استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه سرویس‌ها و خدمات پستی به سمت و سوی بسته و امانت سوق پیدا کرده در سالجاری، امانت و بسته های صادره ۴۰ درصد و بسته و امانت وارده ۱۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

عباسی افزود: ۲۴ هزار سیم کارت سرپرست خانوار به استان وارد و توزیع شد و شماری کمی به علت حضور نداشتن مالک در باجه‌های معطله استان باقی مانده است.

۳۲۴ واحد های پستی استان مرکزی در دفاتر شهری، روستایی و نمایندگی‌ها با بهره‌گیری از ۱۶۶ نیرو در سه نوبت کاری خدمات ارایه می‌کنند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این بیماری تاکنون جان ۱۲ هزار و ۶۳۵ تن را در کشور گرفته است.

همچنین تاکنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link