کرونا، آزادراه‌های قزوین را خلوت کرده است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی شامگاه یکشنبه اظهار داشت: قزوین در مسیر تردد استان‌های شمالی و غربی کشور به پایتخت است و راه‌های ارتباطی آن، به خصوص آزادراه و بزرگراه‌های آن نیز از پرترددترین جاده‌های کشور به شمار می‌رود.

وی، آزادراه‌های قزوین – کرج، قزوین – رشت و قزوین – زنجان را از پرترافیک‌ترین راه‌های ارتباطی کشور دانست و افزود: با توجه به وضعیت خطرناکی که شیوع ویروس کرونا در بسیاری از استان‌های کشور، به خصوص قزوین ایجاد کرده است، براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با این ویروس، اعمال محدودیت تردد خودروها از اول آذرماه جاری در سراسر کشور به عمل آمد.

وی ادامه داد: برهمین اساس و به گزارش رسیده از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین که از دوربین‌های نظارتی گرفته شده، میزان تردد در آزادراه قزوین – رشت ۷۳، قزوین – زنجان ۶۴ و قزوین – کرج ۶۰ درصد نسبت به روزهای قبل از اجرای طرح هوشمند مدیریت محدودیت و ممنوعیت‌های کرونایی کاهش یافته است.

حبیبی با اشاره به استقبال خوب مردم از این طرح، یادآور شد:  پیش‌بینی می‌شود که میزان ترددها در روزهای آینده نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای با ادامه روند اجرایی این طرح داشته باشد و به عبارتی بازهم شاهد خلوت‌تر شدن راه‌های ارتباطی استان باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تصریح کرد: اگر بازار محدود شود، راه‌های ارتباطی خلوت و اگر میهمانی‌ها تعطیل شود، به طور قطع ویروس کرونا نیز مهار و در نهایت کنترل و محدودیت تردد خودرها باعث می شود تا این ویروس کمتر از شهری به شهر دیگر و از منطقه ای به منطقه دیگر جا به جا شود.

[ad_2]

Source link