کاهش جمعیت زندان‌های قزوین با همکاری مددجویان تحقق می‌یابد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در بازدید از بخش‌های مختلف زندان مرکزی قزوین به همراه دادستان مرکز و مسوولان قضایی استان، افزود: دیدار چهره به چهره با زندانیان سبب رسیدگی به مشکلات این افراد می‌شود و این موضوع همواره مورد تاکید ریاست قوه قضائیه است.

وی گفت: تاکید نظام اسلامی و یکی از سیاست‌های قوه قضاییه بر کاهش جمعیت کیفری زندان است و دستیابی موثرتر به این امر نیاز به همکاری مددجویان دارد که بعد از آزادی مجددا، مرتکب جرم نشوند تا شاهد کاهش زندانیان در زندان‌های استان باشیم.

رییس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: بازدید مستمر مقامات قضایی از زندان‌ها، پیگیری مشکلات مددجویان، اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان در کاهش جمعیت کیفری موثر است.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی تعامل بین دستگاه قضایی و مسوولان زندان‌ها را بسیار مفید ارزیابی کرد و آن را گامی مؤثر در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان و پیشگیری از وقوع جرم برشمرد.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و پرداختن به مشکلات زندانیان با حضور در بهداری این مرکز از زندانیان بیمار عیادت کرد و جویای احوال آنان شد.

در این بازدید تعدادی از مددجویان از مرخصی پایان حبس برخوردار شدند و درخواست‌های کتبی مددجویان مورد بررسی قرار گرفت.

[ad_2]

Source link