کادر درمان مراکز خدمات جامع سلامت ویژه بیماران کرونایی خراسان رضوی ۲ برابر شدند

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر مهدی قلیان در نشست ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا با بیان این که در حال حاضر ۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت از ساعت هشت تا ۲۰ به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونای استان  خدمات ارائه می‌دهند افزود: از این تعداد، ۱۱ مرکز در شهر مشهد فعال است و به منظور ارائه خدمات مناسب به این دسته از بیماران تعداد تیم‌های پزشکی و مراقبان سلامت در این مراکز افزایش یافته است.

وی با بیان این که در هفته‌های اخیر روند مراجعه بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا در برخی از مراکز خدمات جامع سلامت به طور  چشمگیری رشد یافته است ادامه داد: در برخی از مراکز در هفته گذشته به ۶۰۰ تا هزار مراجعه کننده خدمات رسانی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که به طور میانگین ۵۰ درصد از افراد مراجعه کننده که علائمی همچون سرماخوردگی دارند به بیماری کرونا مبتلا هستند گفت: در کنار خدمات رسانی به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا، خدمات رسانی به سایر گروه‌ها همچون سالمندان، مادران باردار و واکسیناسیون نیز در حال انجام است.

قلیان افزود: در حال حاضر زمان خدمات رسانی در مراکز خدمات جامع سلامت ویژه دو ساعت افزایش یافته است و ارائه خدمت به مراجعان نیز در برخی از مراکز حتی بیشتر از این زمان نیز انجام می‌شود.

تاکنون ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۲۹ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۱۹ هزار و ۹۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link