چیرگی غارت و اغتشاش بر اعتراض‌های مسالمت‌ آمیز مردم آمریکا

[ad_1]

با وجود اعزام گارد ملی به ۲۱ ایالت بحران زده، غارتگران با سوء استفاده از خلأ امنیتی ناشی از اختصاص منابع انتظامی به مهار و سرکوب معترضان ۱۴۰ شهر آمریکا، دست به سرقت کالاها و اجناس فروشگاه‌ها می‌زنند به نحوی که مقام‌های محلی شهر فیلادلفیای ایالت پنسیلوانیا ظهر دیروز (۱۱ خرداد) مجبور شدند تا مقررات منع آمد و شد را اعمال کنند. ولع غارتگران به حدی بود که حتی بر سر تصرف کالاهای مسروقه با یکدیگر درگیر شدند. یکی از فیلم‌های شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که غارتگران به قنادی‌ها نیز رحم نکرده و یکی از آنان کیک در دست از صحنه جرم دور می‌شود.

معترضان، بیمناک از به انحراف کشیده شدن اهداف خود در نیویورک تلاش کردند تا جلوی غارتگری‌ها و انحراف اعتراض‌های مسالمت آمیز را گرفته و حتی در واشنگتن دی سی رأساً یکی از اغتشاشگران را که با چکش مشغول کندن آسفالت خیابان برای پرتاب به سمت پلیس بود، دستگیر کرده و تحویل ماموران دادند.

در این میان رفتار غیر حرفه‌ای پلیس، خشم مردم آمریکا را شعله ورتر ساخته است. پاشیدن پودر فلفل به یک دختربچه ۹ ساله در شهر سیاتل ایالت واشنگتن و حمله دو خودرو پلیس نیویورک به تظاهرکنندگان از این جمله است. کثرت معترضان در برابر ماموران پلیس لس آنجلس موجب شد تا ماموری که قصد دستگیری یک اغتشاشگر را داشت تنها مانده و با مقاومت دیگر تظاهرکنندگان دست خالی به جمع همکاران خود بازگردد.

از سوی دیگر فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که احتمال مدیریت پشت پرده اغتشاشات را پررنگ می‌سازد. انباشت سنگ و آجر و در خیابان‌هایی که نشانی از ساخت و ساز در آنها دیده نشده و اعتراضات در آنها جریان دارد، شاهدی بر این مدعاست.

گرچه اغتشاشگران شهر آستین ایالت تگزاس به لوازم یک بی‌خانمان هم رحم نکرده و آن را سوزاندند ولی حمله یکی از آنان به خودروی جی آر اسمیت از بازیکنان لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا در لس آنجلس و شکستن شیشه آن از جانب او بی‌پاسخ نماند و وی فرد خاطی را با مشت و لگد بدرقه کرد.


اصحاب رسانه یکی دیگر از قربانیان اغتشاشگرانند و فیلم‌هایی از شهر بیرمنگام ایالت آلاباما منتشر شده که نشان می‌دهد این افراد با خبرنگاران درگیر شده و آنان را ضرب و شتم می‌کنند.

[ad_2]

Source link