چکیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان یزد

[ad_1]

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز این شهر افزود: مردم به خاطر تداوم تحریم‌های ظالمانه دشمنان در فشار اقتصادی و معیشتی زیادی هستند و چاره کار، رسیدگی به آنها توسط مجلس و همکاری سایر مسوولان است .

وی ادامه داد: مسوولان باید همواره قدردان مردم مومن و انقلابی باشند و برای حل مسائل و برون‌رفت از مشکلات مالی و اقتصادی آنها با برنامه‌های مناسب وظایف خود را درست و جدی انجام دهند.

امام جمعه مهریز اظهار کرد: برخورد با مفاسد اقتصادی که توسط قوه قضاییه شروع شده مورد حمایت و تاکید مردم است و باید این حرکت توسط سایر مسوولان در مبارزه‌ با تهدید نرم و سایر ابعاد انجام شود.

محی‌الدینی به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تحول و تحول‌آفرینی در برهه کنونی از تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و اجرای آن را توسط مدیران اجرایی خواستار شد.

وی بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین دستورات دین مبین اسلام، پیگیری فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است که همه مردم و مسوولان باید در قبال آن احساس وظیفه کنند.

امام جمعه مهریز از رواج برخی مفاسد فرهنگی در منطقه به خصوص در برخی تفرجگاه‌ها که نسبت به گذشته بیشتر شده انتقاد کرد و از مسوولان خواست برای حل آنها چاره اندیشی کنند.

***

امام جمعه ابرکوه گفت: ویروس کرونا خادم و مخدوم و فقیر و غنی و روستائی و شهری و زن و مرد نشناخت و همه را درگیر کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: ویروسی که  سکه ای دو رو شد و روی مثبتش کم شدن گناهان در جامعه و نشان دادن قدرت الهی در برابر قدرت های کاذب و عاجزانه شیطانی بود.

وی اضافه کرد: روی دیگرش خاطرات ایثارگرانه دوران دفاع مقدس با حضور فرزندان عزیز جهادی در کمک رسانی به آسیب دیدگان آبرومند از کرونا و همکاری بسیجیان و نیروهای جوان مردمی در رزمایش مواسات ، همدلی و کمک های مومنانه  و حمایت خیران و مراکز امدادی را احیاء کرد .

حسینی با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا را باید جدی بگیریم ، خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما به خاطر حفظ سلامت خودشان باید با دقت توصیه های ستاد مبارزه با کرونا را با تجمع نکردن در مراکز عمومی و رعایت پروتکل های بهداشتی رعایت کنند و بی مبالاتی نکنند تا از موج دوّم تهاجم این بختک جلوگیری شود.

***

 امام جمعه بهاباد با تبریک هفته جهاد کشاورزی به جهادگران عرصه تلاش و کوشش گفت: این هفته فرصتی برای انتقال ظرفیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی است و این فرصت را باید مغتنم شمرد .

حجت‌الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نماز جمعه افزود : خدمات صادقانه جهاد کشاورزی هیچ گاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد .

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه جهاد سازندگی از شجره های طیبه ای است که امام راحل آن را در کنار سایر نهادهای انقلابی برای توسعه کشور ایجاد کردند افزود : اقدام برای توسعه، دفاع از کشور و حرکت در مسیر تولید، از اقدامات موثر این نهاد مقدس است که در ابتدای شروع به کار با حضور در روستاها و انجام اقداماتی از جمله راه سازی در راستای توسعه کشور انجام شد.

[ad_2]

Source link