چهار بوستان تهران به دهکده ورزش تبدیل می‌شود

[ad_1]

امیر محسنی روز جمعه به خبرنگاران گفت: پارک آبی آزادگان، بوستان ولایت، کوهسار و سرخه حصار چهار نقطه در مناطق مختلف تهران هستند که برای ایجاد دهکده های ورزش در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: با انجام مطالعات و برطرف شدن مسائل مربوط به زمین و بحث معارض تا پایان امسال،  یکی از این دهکده‌ها که مکانی برای حضور خانواده‌ها است، ساخته خواهد شد.

مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینکه کار مطالعات فنی و اجرایی آنان هم اینک در دست انجام است خاطرنشان‌کرد: تا پایان امسال حداقل مطالعات یک مورد از این دهکده‌های چهارگانه زودتر به اتمام رسیده تا با برطرف شدن بحث زمین و معارض و بررسی طرح تفصیلی، اجرایی شود.

محسنی از اهداف ایجاد دهکده ورزش استحکام روابط بین اعضای خانواده‌ها برشمرد و اعلام کرد که شهر ورزش قدیم در بوستان ولایت که حدود پنج سال است که تعطیل شده، یکی از نقاطی است که قرار است برای ایجاد این دهکده ها در نظر گرفته شده است.

به گفته وی ۳۷ هکتار فضا در این مجموعه وجود دارد که پروژه آن در طراحی‌های اولیه قرار دارد.

محسنی بیان کرد که البته کمترین بارگذاری بنا و در نزدیک به پنج درصد مدنظر است و هدف اصلی توجه به ارتباط خانواده در یک فضای ۱۰۰ درصد طبیعی و ورزشی و خانوادگی است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران عنوان کرد: پارک آبی آزادگان یکی دیگر از این چهار نقطه است که در حال حاضر این سازمان به دنبال اجرای طرح دهکده ورزش در آن بوده تا با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب قراردادهای BOLT (مشارکت بخش خصوصی در ساخت و بهره برداری به صورت اجاره و مدت معین بعد از اتمام طرح) اجرا شود.

به گفته محسنی، بهره برداری و مدیریت کامل پارک آبی آزادگان نیز اواخر سال گذشته با همکاری شهرداری منطقه ۱۵، سازمان سرمایه‌گذاری به این نهاد واگذار شد.

وی تاکید کرد که بر اساس نظر مشاور طرح شده در جلسه‌های کارشناسی این پروژه طی ۶ ماه قابلیت بهره برداری دارد که خانواده‌ها می‌توانند در این محل چند ساعت و حتی یک روز کامل بدون هیچ وسیله ای به فعالیت های ورزشی و تفریحی بپردازند.

گفتنی است که در این دهکده ورزش فعالیت رشته‌های ورزشی از جمله جامپینگ، ورزشهای خانوادگی، رستوران، اقامتگاه، مسیر دوچرخه، پیاده روی و تندرستی، استخر بانوان و فضاهای جنگلی تعبیه شده است.

[ad_2]

Source link