چند خبر کوتاه از گوشه و کنار هرمزگان

[ad_1]

راه اندازی نخستین نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد در هرمزگان

طبق تفاهم آموزش وپرورش هرمزگان با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، نخستین نمایشگاه دائمی پیشگیری اولیه از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در بندرعباس راه اندازی می‌شود.
 مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: براساس این تفاهم نامه مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار از سوی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان جهت کمک به ارتقاء و تجهیز نمایشگاه این نمایشگاه تخصیص می‌یابد.
موسی دادی زاده سرخایی افزود: نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در آموزشگاه سیزده آبان آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس واقع در بلوار شهید چمران راه اندازی می‌شود.
وی بیان داشت: برای مبارزه با پدیده شوم اعتیاد باید دارای برنامه‌های راهبردی و عملیاتی پیشگیری از مصرف انواع موادمخدر بویژه برای گروه‌های در معرض خطر بود.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اضافه کرد: بکارگیری شیوه‌های نوین آموزش در راستای ارتقای سطح  دانش، ارتقای آگاهی از عوامل تاثیرگذار بر آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد، آگاه سازی از تاثیر مخرب انواع موادمخدر و نیز روش‌های پیشگیری را می‌توان از مهم ترین اهداف برپایی این نمایشگاه نام برد.

توزیع بیش از ۴۵۰ تن کالای اساسی و میوه در بندرعباس

رییس اداره تعاون روستایی بندرعباس از توزیع بیش از ۴۵۰ تن کالای اساسی و میوه وتره بار در مناطق روستایی این شهرستان با اعتباری بیش از ۴۸ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
محمد رضا درویش زاده در نشست کمیته بازرگانی شهرستان افزود: در این مدت بیش از ۲۵۰ تن کالای اساسی شامل ۸۳ تن برنج، ۱۲۸ تن مرغ گرم، ۱۲ تن گوشت گوساله وگوسفند،  سه تن ماهی، ۲۰ تن شکر، ۲ تن تخم مرغ و هفت تن روغن بین روستائیان تحت پوشش این شبکه توزیع شده است.
وی بیان داشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با شبکه‌های تعاون روستایی توزیع برنج، مرغ، گوشت و سایر موارد زیر قیمت بازار در بیشتر نقاط روستایی بندرعباس همچنان درحال انجام است و هدف توزیع کالاهای اساسی در مناطق محروم برای رفاه حال روستاییان و اقشار آسیب‌پذیر است.
رییس اداره تعاون روستایی بندرعباس تصریح کرد: کالاهای اساسی توزیع شده با هزینه‌ای افزون بر ۳۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال خریداری و توزیع شده است.
وی یادآورشد: همچنین در چهارماهه نخست امسال ۲۰۰ تن میوه و تره بار به ارزش۱۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خریداری و بین مردم روستانشین و مناطق محروم بندرعباس توزیع شد.
درویش زاده اظهارداشت: این محصولات شامل سیب، پرتقال، خرما، پیاز ،گوجه فرنگی، پرتقال، هندوانه، فلفل، طالبی، سیر، بادمجان، سبزیجات، سیب زمینی وحبوبات بوده است.

تعیین حد بستر رودخانه‌های کل، کهورستان و جغین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: حد بستر و حریم رودخانه‌های کل، کهورستان و جغین تعیین و مشخص شد.
هوشنگ ملایی افزود: مالکان اراضی، باغات و ابنیه های واقع در مجاورت این رودخانه‌ها می‌توانند در صورت اعتراض به میزان تعیین شده حریم و بستر رودخانه‌های کل، کهورستان و جغین تا چهارم شهریور ماه با مراجعه به سایت آب منطقه‌ای هرمزگان پس از اطلاع از میزان حد و بستر مشخص شده اعتراض خود را به امور آب شهرستان مربوطه ارسال کنند.
وی بیان داشت: اعتراض این افراد در کمسیون ماده سه آیین نامه اجرایی نحوه تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها مصوب سال ۱۳۷۹ هیات وزیران مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان اظهارداشت: در صورتی که در زمان مقرر درخواست و مدرکی در قالب اعتراض به امور آب شهرستان مربوطه ارائه نشود؛  بستر و حریم تعیین شده قطعی تلقی شده و با متخلفان برابر مقررات قانونی برخورد خواهدشد.

پیگیری درخواست‌های مردمی حوزه برق هرمزگان در مرکز سامد

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با حضور در مرکز ارتباط مردم و دولت استانداری (سامد) درخواست های مردم این استان در حوزه برق مورد پیگیری قرار داد.
هاجر عبدی افزود: در این ارتباط که به صورت تلفنی برقرار شد، ۱۲ مورد درخواست مردمی مربوط به مسائل روشنایی معابر، رفع نوسان و درخواست انشعاب برق اعلام و پاسخ داده شد.
سامد (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) سیستم ارتباطی میان مردم و مسوولان است که از طریق این سامانه شهروندان می‌توانند بدون مراجعه حضوری درخواست‌ها و مشکلات خود را با مسوولان استان مطرح کنند.

بازرسی  از ۵ هزار و ۶۹۶ واحد صنفی رودان

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت رودان گفت: بازرسان این اداره در چهار ماه نخست امسال از ۵ هزار و ۶۹۶ واحد صنفی در شهرستان بازرسی کرده که ۳۵۲مورد آن منجر به تشکیل پرونده تخلف صنفی شد.
 حمید قاسمی افزود: ارزش پرونده‌های تخلف صنفی تشکیل شده، نزدیک به ۷۶۰میلیون ریال است.
قاسمی، درج نشدن قیمت و گرانفروشی را بیشترین موارد تخلف این پرونده‌ها اعلام کرد و بیان داشت: در این مدت ۶۶ مورد گشت مشترک با دستگاه‌های متولی نیز انجام‌شده است.

تشکیل بیش از ۶ میلیارد ریال پرونده تخلف صنفی در بندرلنگه
رییس اداره صنعت، معدن وتجارت بندرلنگه گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه امسال؛ ۶ میلیارد و ۵۲۴ میلیون ریال پرونده تخلف صنفی در این شهرستان تشکیل شده است
 رامین آشوری افزود: در این مدت چهار ماهه، بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت بندرلنگه از ۶ هزارو ۵۱۰واحد صنفی بازدید کرده که ۳۴۵ مورد آن منجر به تشکیل پرونده تخلف صنفی شده است.
وی بیان داشت: درج نشدن قیمت، صدور فاکتور و گرانفروشی بیشترین موارد تخلف این پرونده‌های صنفی است.

توقیف محموله ۶ میلیارد ریالی برنج قاچاق در سیریک

 فرمانده انتظامی سیریک از کشف ۱۴تن و ۴۰۰ کیلوگرم برنج قاچاق به ارزش ۶میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خبر داد.
 سرهنگ یدالله طاهری افزود: در ادامه طرح مقابله با قاچاق کالاهای اساسی و سازمان یافته، مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی مهر بونجی سیریک روز گذشته حین گشت زنی و کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک شده و خودرو را متوقف کردند.
وی بیان داشت: در بازرسی از این خودرو ۱۴ تن و ۴۰۰ کیلوگرم برنج قاچاق بدون مجوز حمل کشف و در این رابطه یک متهم دستگیر که با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

پایگاه انتقال خون بندرعباس در روزهای جمعه و شنبه آماده خونگیری است

مدیر پایگاه انتقال خون هرمزگان گفت: به منظور رفاه حال شهروندان، مرکز انتقال خون بندرعباس در روزهای جمعه و شنبه آماده خونگیری از داوطلبان است.
دکتر ایمان زارعی افزود: رور جمعه ۱۷ و شنبه ۱۸ مرداد از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب جهت حضور داوطلبان اهدای خون فعال است.

توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان

 ابوالحسن زاهدیمسول بسیج رسانه شهید یوسف دقت سپاه ناحیه میناب گفت : این نهاد با همکاری ستاد اجرایی حضرت امام (ره ) در راستای عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب۵۰۰ کیلوگرم مرغ منجمد در قالب بسته حمایتی بین نیازمندان واقشار آسیب دیده از بیماری کرونا در این شهرستان توزیع کرد.

[ad_2]

Source link