چند خبر کوتاه از کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

سید اسدالله هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هماهنگی و دستور مراجع قضایی، طی حکم تفتیش ،لاشه یک راس کل به همراه ۲ قبضه اسلحه ساچمه زنی و گلوله زنی از منزل متخلف کشف و ضبط شد.

وی افزود: محیط بانان پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا حین گشت و پایش در منطقه میمند شهرستان دنا، متوجه صدای شلیک تیر می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: با توجه به نزدیکی شب و همجواری منطقه با جاده آسفالت دو نفر متخلف لاشه شکار را برداشته و با استفاده از یک دستگاه خودروی سمند، فورا از منطقه متواری شدند.

هاشمی عنوان کرد: با توجه به شناسایی متخلفین توسط محیط بانان امروز صبح به دستور مراجع قضایی و با هماهنگی مراجع انتظامی، طی حکم تفتیش، لاشه یک راس کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی و یک قبضه ساچمه زنی از منزل این متخلف کشف و ضبط شد.

وی ابراز داشت: با متخلفین زیست محیطی به شدت برخورد قانونی می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: با تشکیل پرونده،آلات مکشوفه جرم به همراه متخلف، برای اعمال قانون به مراجع قضایی ارسال شد.

هاشمی بیان کرد: ۲۵ میلیون تومان برای این متخلفان جریمه حقوقی در نظر گرفته شده است.

مطابق قانون برای شکار یک راس کل (پازن )، قانون گذار ۲۵ میلیون تومان جریمه لحاظ نموده و این جدای از جریمه کیفری جرم است.

وی به متخلفین شکار و صید هشدار داد که دست از تهدید گونه های حیات وحش بردارند و بدانند که این اداره بر اساس قانون با متخلفین بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد کرد.

رییس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت : جابجایی دام ، فرآورده های خام دامی و نهاده های خوراک دام ، مستلزم اخذ مجوز بهداشتی حمل از دامپزشکی است .

سید خدارحم موسوی نژاد افزود: به استناد ماده ۴ آیین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد ، نقل و انتقال ، واردات و صادرات دام زنده و فراورده های خام دامی ، دارو و مواد بیولوژیک همانند سالهای گذشته نیازمند اخذ مجوز بهداشتی از سازمان دامپزشکی کشور ، ادارات کل دامپزشکی و شبکه های دامپزشکی شهرستانها است.

وی تصریح کرد: هدف از صدور مجوز ، کنترل سلامت دام و فرآورده های خام دامی و ممانعت از نقل و انتقال موارد آلوده و بیماری زا و  تضمین کیفیت دام و محصولات دامی بوده و نقل و انتقال موارد فوق بدون اخذ گواهی بهداشتی از دامپزشکی ، تخلف محسوب می شود و افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی می شوند.

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۳۰۰ فقره گواهی بهداشتی حمل دام و فرآورده های دامی صادر و بیش از ۳ هزار و یکصد فقره محموله وارداتی به مقصد استان از طریق سیستم یکپارچه قرنطینه تعیین تکلیف شده اند.

موسوی نژاد بیان کرد: این مجوزها به منظور کنترل و نظارت بهداشتی بر دام ، طیور ، آبزیان ، دارو و مواد بیولوژیک و فرآورده های خام دامی صادر و همه خودروهای دارای مجوز حمل بهداشتی از دامپزشکی  نیاز به اخذ بارنامه از شرکت های باربری و گواهی بهداشتی – قرنطینه ای  حمل از ادارات دامپزشکی  شهرستان ها است.

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد از کشف گوشت های تاریخ مصرف گذشته و پلمپ ۳ واحد  قصابی متخلف خبر داد.

براتعلی صالحی افزود: گشت های مشترک تعزیرات و دامپزشکی منجر به کشف مقادیری گوشت تاریخ گذشته، و معدومی آنها به جهت غیر قابل مصرف بودن آن شد در این گشت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت تعداد ۳ واحد قصابی به جهت تخلفات صنفی در یاسوج پلمپ شد.

وی عنوان کرد: از تمامی دستگاهه ای نظارتی استدعا داریم بررسی دقیق و کارشناسی بر گوشت های عرضه شده داشته باشند تا گوشت کهره به جای گوشت گوسفند و بره به مردم قالب نشود که این مهم مصداق تقلب بوده و برخورد شدید قانونی را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: مردم  به منظور حفظ سلامت خود فرآورده های دامی را  از مراکز مجاز  که مهر دامپزشکی نشان سلامت گوشت است تهیه کنند .

صالحی تصریح کرد: ما از قصابی ها میخواهیم که با مردم صادق باشند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره وجود مشکل در ایستگاه پمپاژ آب بلهزار و لزوم رفع آن گفت؛ اداره آب وفاضلاب شهر مادوان قصـد انجـام پاره ای عملیـات تعمیرات در ایستگاه پمپاژ آب مورد نظر آب آشامیدنی منـاطق بلهزار بالا و پایین، تحقیقات هواشناسی،خیابان های امامت و شهید یوسفی از ساعت ۱۵ روز جاری ( دوشنبه )مورخ ۱۳۹۹/۵/۱۳ تا سـاعت ۲۴ امشب بمدت ۹ ساعت قطع خواهد بود.

علی محمد غریبی افزود: ضروری است ساکنین مناطق یاد شـده تـدابیر و اقـدامات لازم را نسبت به ذخیره سازی آب مورد نیاز وهمکاری‌های مقتضی را با امور آب وفاضـلاب شهر مادوان جهـت صرفه جوئی در مصرف آب به عمل آورند.

وی تصریح کرد؛ با توجه به گرمی هوا، همکارانمان در واحد اتفاقات و عملیات اداره آبفا شهر مادوان  تلاش می کنند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام تعمیرات و وارد مدار نمودن ایستگاه پمپاژ آب مورد نظر اقدام کنند.

[ad_2]

Source link