چند خبر کوتاه از کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

 سرهنگ اسماعیل خوشوقت روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی و توقیفی تا ۸ سال زیر سال ساخت به منظور جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی و صیانت از اموال مردم اجرایی می‌شود.

 وی افزود: این طرح از تاریخ ۱۷ آبان به مدت دو ماه اجرایی می شود و مالکان، متصرفان و نمایندگان قانونی می توانند صرفاً با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به ترخیص اقدام کنند.

سرهنگ خوشوقت تصریح‌کرد: ارائه قبض رسید پارکینگ پرداخت خلافی و هزینه های پارکینگ یاحمل ارائه سند مالکیت (برگ سبز) کارت شناسایی موتور سیکلت و سند کارخانه سازنده در خصوص موتور سیکلت های فاقد پلاک الزامی است و پرداخت خلافی به صورت اقساطی امکان پذیر است.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: طرح مذکور تنها شامل موتورسیکلت هایی می شود که قبل از تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال ۹۸ توقیف شده باشند و شامل دیگر موتورسیکلت ها نمی شود.

موافقت اصولی برای ساخت ۷ اقامتگاه بوم‌گردی در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمداز صدور موافقت اصولی برای راه‌اندازی ۷ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستانهای استان خبر داد.

مجید صفایی افزود: « ازاین تعداد ۳ اقامتگاه‌ در شهرستان بویراحمد،۲ اقامتگاه در شهرستان دنا، ۱ اقامتگاه در شهرستان چرام و ۱ اقامتگاه در شهرستان کهگیلویه ایجاد می شود.

وی ادامه داد: با افتتاح این اقامتگاه ها در شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد به‌صورت مستقیم وغیرمستقیم برای حدود به ۴۰نفراشتغال ایجاد می‌شود.»

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: استان با توجه به‌ قرارگیری در دامنه کوه‌های بلند و وجود رودخانه‌های فصلی و دائمی،طبیعت بکر و خدادای و همچنین چشمه های دائمی و خنگ پذیرای گردشگران و مسافران زیادی در طول سال  است.
صفایی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری در بخش بوم‌گردی گفت: هر سرمایه گذاری که خانه های قدیمی روستایی را احیا و بوم‌گردی را ترویج دهد از حمایت دولت برخوردار می شود.

بر اساس آخرین آمار هشت اقامت گاه بوم گردی فعال در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و تعدادی اقامتگاه بومگردی در استان در حال ساخت است.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران و گردشگران در ایام مختلف سال است.

 کارخانه تولید اکسیژن استان با کمک معاونت اقتصادی استانداری توسعه می یابد 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان استقبال می کنیم، گفت: برای اجرای این طرح همکاری لازم را با سرمایه گذار خواهیم داشت.

سید حشمت الله صمیمی دوست از کارخانه تولید گاز اکسیژن در شهرک صنعتی شماره (۱) یاسوج، بازدید کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از نگرانی های استاندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کمبود گاز اکسیژن جهت بیماران کرونایی در بیمارستان ها بود، عنوان کرد: هم اکنون این زیرساخت در استان فراهم شده است.

صمیمی عنوان کرد: واحد تولید اکسیژن جوابگوی نیاز بیمارستان های استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نیاز بیمارستان های استان کمتر ۲ و نیم تن  است، افزود: با تولید شبانه روزی واحد تولید گاز اکسیژن به میزان ۲ و نیم تن این نیاز برطرف شده است.

صمیمی دوست با اشاره به اینکه بیمارستان شهید جلیل در هر شبانه روز قریب به ۱.۵ تن گاز اکسیژن در اختیار بیماران کرونایی قرار می دهد، گفت: مابقی تولیدات کارخانه در اختیار سایر بیمارستان های استان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جهت رعایت حال بیماران و جلوگیری از هرگونه کمبود اکسیژن اعتبارات لازم را در اختیار این واحد قرار داده است که این مسئله جای قدردانی دارد.

در ادامه بازدید از کارخانه اکسیژن مدیر این کارخانه، اظهار داشت: جهت اجرای طرح توسعه فاز این کارخانه نیازمند ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات هستیم.

صمیمی دوست در پاسخ به این مشکل، عنوان کرد: معاونت اقتصادی استانداری قول مساعد جهت همکاری و اجرای این فاز را به سرمایه گذار می دهد.

[ad_2]

Source link