پنتاگون اخبار مربوط به استعفای وزیر دفاع آمریکا را تکذیب کرد

[ad_1]

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، جاناتان هافمن دستیار ارشد وزیر دفاع امریکا درصفحه توئیتر خود نوشت: خبر ان .بی.سی از بسیاری ازجهات غیردقیق و گمراه کننده است. مارک اسپر نه قصد استعفا دارد و نه از او خواسته شده که استعفانامه اش را تسلیم کند.

این مقام پنتاگون نوشت: مارک اسپر با رضایت کامل رئیس جمهوری، به خدمت به کشور به عنوان وزیر دفاع ادامه می دهد و فعالیت خود در مسیر اجرای غیرقابل بازگشت راهبردفاع ملی آمریکا را دبنال می کند.

ساعاتی پیش از انتشار توئیت این مقام پنتاگون و همزمان با نزدیک شدن به زمان مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و احتمال زیاد شکست ترامپ، رسانه‌ آمریکایی ان بی سی به نقل از منابع وزارت دفاع آمریکا گزارش داد مارک اسپر نامه استعفای خود را برای ارائه به ترامپ آماده کرده است.

به گزارش ایرنا از ان بی سی نیوز، مارک اسپر از سه ماه پیش قصد داشت از کار خود به دلیل اختلاف با ترامپ درباره حذف نام رهبران کنفدراسیون به ویژه پس از جنبش اعتراضی “جان سیاهان مهم است” کناره‌گیری کند.

ترامپ هم پیش از این گفته بود که در صورت انتخاب، تعداد زیادی از کابینه خود را تغییر می‌دهد اما اقدام اسپر در حالی که هنوز مشخص نیست ترامپ برنده است یا خیر، نمی‌تواند به دلیل تغییرات کابینه در دور دوم ریاست جمهوری باشد.

حدود ۱۰ روز پیش نیز منابع نزدیک به رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بودند که او فهرست بلندبالایی را شامل مدیر اف‌بی‌آی، رییس سیا و وزیر دفاع خود برای اخراج در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو آماده کرده است.

تارنمای آکسیوس روز پنجم آبان ماه جاری به نقل از دو منبع آگاه که درباره این موضوع با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا صحبت کرده‌اند، نوشت که او فهرست بلندبالایی را آماده کرده تا در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر آن‌ها را اخراج کند.

به گفته این منابع، «کریستوفر رِی» مدیر اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی)، «جینا هاسپل» رییس آژانس مرکزی اطلاعات (سیا) و «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز در این فهرست جزو کسانی هستند که بلافاصله پس از پیروزی ترامپ اخراج خواهند شد.

یکی از این منابع به آکسیوس گفت که مدیر اف‌بی‌آی و رییس سیا مدت‌ها است که دیگر برای ترامپ و حلقه نزدیکانش قابل اعتماد نیستند، و اگر به خاطر دردسرهای پیش از انتخابات نبود، خیلی قبل‌تر آن‌ها را اخراج کرده بودند.

[ad_2]

Source link