پلیس تهران: قربانی فقط در کشتارگاه‌ها ذبح می‌شود

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ سرهنگ «نادر مرادی» روز پنجشنبه در نشست با رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران اظهار داشت: هماهنگی لازم با بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه گوشت گوسفندی، سازمان تعزیرات و اداره‌کل دامپزشکی استان تهران به عمل آمده است تا طی روز عید قربان در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران هیچ غرفه‌ای دایر نشود.

وی با اشاره به اینکه تمامی کشتارها در کشتارگاه‌های دارای مجوز انجام و در قصابی‌های سطح شهر توزیع می‌شود، افزود: شهروندان سفارش‌های خود را فقط به قصابی‌ها بدهند.

وی همچنین در خصوص نحوه نظارت بر این ذبح نیز تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی کشتارگاه‌ها تحت نظارت مستقیم بازرسان اداره‌کل دامپزشکی و اتحادیه مربوط انجام می‌گیرد، شهروندان با خیال راحت می‌توانند گوشت مورد نیاز خود را از قصابی‌های سطح شهر تهیه کنند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص می‌توانند گزارش‌های خود را از طریق سامانه تلفنی پلیسی ۱۱۰  یا سازمان تعزیرات در میان بگذارند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسیده است.

همچنین استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان‌رضوی، کرمان، خراسان‌شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارد و استان‌های آذربایجان‌غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار است.

[ad_2]

Source link