پلمب غذاخوری‌ها و دستگیری متخلف محیط زیست در تالش

[ad_1]

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران بهداشت با قدرت و بدون اغماض از سلامت مردم دفاع می کنند و روز گذشته پنج واحد عرضه غذا و خوراکی را در تالش به علت بی توجهی به پروتکل های بهداشتی تعطیل کردند.

دکتر بختیار حیدرنیا از مردم و اصناف تالش خواست، برای حفاظت از سلامت فردی و اجتماعی در برابر ویروس منحوس کرونا، با ماموران بهداشت همکاری و پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات جانی و مالی برجا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتناب از اجتماعات است.

دستگیری شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده لیسار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش از دستگیری شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده لیسار خبر داد و گفت: روز گذشته ماموران اجرایی پاسگاه جوکندان در حین گشت و کنترل در محدوده تالاب، با شنیدن صدای شلیک گلوله در حاشیه تالاب در محدوده قنبر محله بلافاصله به سوی تالاب عزیمت کردند.

عارف شادکام ادامه داد: در این عملیات، یک قبضه سلاح به همراه لاشه ۲ قطعه مرغابی از شکارچی متخلف ضبط و پرونده تخلف وی جهت رسیدگی و اقدامات قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.

وی افزود: منطقه حفاظت شده لیسار در تالش  با ۳۲ هزار هکتار وسعت در غرب استان گیلان قرار گرفته است و ماموران محیط زیست در حفاظت طبیعت، با متخلفان برابر قانون برخورد می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

[ad_2]

Source link