پایگاه امداد و نجات روستای گزگر شهرستان دلگان افتتاح شد

[ad_1]

علیرضا میر بهاءالدین در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این پایگاه در زمینی به مساحت۱۲۵ متر مربع و با اعتبار هشت میلیارد و ۹۶ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: پایگاه امداد و نجات جاده‌ای با تجهیزات و نیرو می‌تواند خدمات مناسبی به مردم ارائه کند.

 سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۱ خانه هلال روستایی و پایگاه‌های امداد همزمان با هفته دولت در این استان افتتاح می‌شود.

وی  اظهارداشت: تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

 میر بهاءالدین افزود: هدف اصلی از توسعه خانه‌های هلال، برگزاری دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان‌ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

وی اجرای مانور درمان اضطراری با حضور پزشکان متخصص و عمومی روستای حاجی آباد شهرستان زاهدان، اجرای مانور توانبخشی در شهرستان زابل به منظور  ارزیابی، معاینه و مشاوره رایگان به بیماران دارای اختلالات جسمی و حرکتی و ارائه خدمات توانبخشی، افتتاح کانون دانشجویی دانشگاه بین المللی شهرستان هیرمند، اجرای طرح کارزار رسانه با شعار یاریگران زندگی در ایرانشهر، سراوان و زابل را از دیگر برنامه های پیش بینی شده هفته دولت در استان ذکر کرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین همزمان با این ایام طرح حمایت ماندگار با اهدای خون توسط امدادگران و جوانان و داوطلبان، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های شهدای کارمند در جمعیت هلال احمر استان، اجرای طرح کاروان سلامت و طرح نیابت (دیدار و دلجویی از خانواده های  بیماران ، معلولین  و سالمندان ) انجام خواهد شد.

[ad_2]

Source link