پایدار: احتمال تعطیلی لیگ‌های کاراته بیشتر است

[ad_1]

«ابوالقاسم پایدار» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص تصمیم‌گیری برای برگزاری ادامه لیگ‌های کاراته یا خاتمه این رقابت‌ها، توضیح داد: بر اساس قولی که مبنی بر تعیین تکلیف مسابقات تا پایان خردادماه داده بودیم، جلسه‌ای را به صورت مجازی با نمایندگان تیم‌ها برگزار کردیم.

وی افزود: در این مدت نمایندگان تیم‌ها به صورت پراکنده تماس می‌گرفتند و برخی اعلام می‌کردند که مشکلی برای صبر کردن ندارند، اما اکثریت مسوولان باشگاه‌ها موافق پایان یافتن مسابقات بودند. چراکه این تیم‌ها دولتی و نیمه دولتی هستند و باید در زمان مقرر تسویه حساب کنند تا مشکلی در قراردادها ایجاد نشود.

پایدار با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای است که ورزشکاران از مرز آمادگی فاصله گرفته‌اند، توضیح داد: در هفته پایانی تمامی تیم‌ها در پی رقابت فنی و نمایش توانایی‌های خود هستند. اگر همین امروز برگزاری ادامه لیگ را قطعی کنیم نیاز به یک تا دو ماه زمان است تا تیم‌ها آماده شوند.

وی افزود: این در حالی است که اکثر تیم‌ها خواستار پایان یافته اعلام شدن لیگ‌ها بر اساس امتیازات کنونی هستند تا اختتامیه‌ای را با تعداد محدودی از نفرات باشگاه‌ها و مسوولان برگزار کنیم.

مسئول سازمان لیگ فدراسیون کاراته، گفت: ‌طی ۱۰ روز آتی جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ برگزار می‌شود تا نظر نهایی اعلام گردد. در این راستا از افرادی چون «محمدعلی زمانی» که سال‌ها مسوولیت مسابقات را برعهده داشت و دیگر پیشکسوتان نظرخواهی کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که بنظر می‌رسد احتمال خاتمه یافتن لیگ بیشتر است، ادامه داد: احتمال تعطیل اعلام شدن و مشخص کردن تیم‌های سکونشین بیشتر است. وظیفه ما این است که سلامت نفرات را در دستور کار داشته باشیم و اگر خدایی نکرده برای فردی در جریان مسابقات اتفاقی رخ داده و بیمار شود، برای من و همکارانم بار حقوقی دارد.

پایدار تصریح کرد: عقل حکم می‌کند که سلامت در اولویت باشد و با خرد جمعی و با اکثریت آرا تصمیم‌گیری می‌کنیم. نهایت تلاش این است تا تصمیمی اتخاذ شود که به منفعت جامعه بوده و شرایطی را ایجاد کند که حامیان مالی نیز ضرر نکرده و برای حضور در سال‌های آینده انگیزه داشته باشند.

وی گفت:‌ بحرحال باید برای فصل جدید نیز برنامه‌ریزی کنیم تا برای جذب بازیکن و آماده‌سازی، برنامه‌ریزی کنند.

[ad_2]

Source link