پافشاری ترامپ بر تهیه لایحه بودجه با وجود باخت انتخاباتی

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای پولیتکو؛ دفتر مدیریت و بودجه (سازمان برنامه و بودجه) کاخ سفید با وجود شکست ترامپ در انتخابات، به آماده سازی بودجه درخواستی او برای سال مالی (۲۰۲۲) ادامه می‌دهد.

سخنگوی این نهاد که نامش آورده نشده، گزارش روزنامه واشنگتن پست را درباره ادامه تلاش برای آماده سازی لایحه بودجه ۲۰۲۲، تائید کرد.

هنگام معمول انتشار لایحه بودجه سالانه درخواستی کاخ سفید از کنگره در ماه فوریه،  دستکم ۲ هفته پس از برگزاری مراسم ادای سوگند بایدن و انتقال قدرت به دولت او در ۲۰ ژانویه (چهارشنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۹)،  است که دربرگیرنده جزئیات اولویت‌های دولت برای سال مالی پیش رو خواهد بود.

این مقام دفتر مدیریت و بودجه از پاسخگویی به درخواست اظهار نظر در باره تصمیم به ادامه تهیه لایحه بودجه بدون توجه به نبودن ترامپ در اتاق ریاست جمهوری کاخ سفید در فوریه برای رونمایی از آن، خودداری کرد.

الکساندرا وینروث مدیر روابط عمومی کمیته بودجه مجلس نمایندگان گفت: اگر آقای ترامپ می‌خواهد زمان و منابع مالی و انسانی را صرف تهیه بودجه‌ای کند که هرگز کاربردی نخواهد داشت، این تصمیم اوست. اما ما در انتظار دریافت بودجه جو بایدن چهل و ششمین رییس جمهوری کشورمان در ماه فوریه هستیم.

پافشاری دولت ترامپ بر آماده سازی لایحه بودجه با اعتراض او به نتایج انتخابات و همچنین تائید چالش‌های مرتبط با رای گیری و شمارش آراء او توسط جمهوری‌خواهان، همزمان است. سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا روز دوشنبه گذشته ضمن خودداری از معرفی بایدن به عنوان رییس جمهوری منتخب، از اقدامات حقوقی ترامپ برای به چالش کشیدن انتخابات ریاست جمهوری، حمایت کرد.

ستاد انتقال قدرت بایدن، با وجود خودداری ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات و دستور به دیگر بخش‌های دولت فدرال و سازمان‌های وابسته برای همکاری نکردن در مورد انتقال قدرت، به برنامه‌ریزی‌های خود در این زمینه ادامه می‌دهد. این ستاد روز سه شنبه چند گروه برای گردآوری اطلاعات در باره فعالیت‌های سازمان‌های وابسته به دولت فدرال و بررسی عملکرد دفتر مدیریت و بودجه فدرال تشکیل داد که شامل شماری از استادان دانشگاه‌ها بود.

[ad_2]

Source link