وضعیت حمل و نقل در کمیسیون عمران مجلس بررسی شد

[ad_1]

«کمال علیپور خنکداری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در جلسه امروز عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان راهداری، اعضایی از دستگاه‌های امنیتی، نیروی انتظامی و اعضای از شرکت‌های دانش‌بنیان که در واحد حمل و نقل کارهای اقدامات استارتاپی انجام‌ می‌دهند، میهمان کمیسیون بودند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس افزود: در این جلسه مشکلات حمل و نقل جاده‌ای و کالا، نوسازی ناوگان حمل و نقل و رسیدن به موقع کالا و مسافر به مقصد بود که با حضور اعضای حاضر در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علیپور خنکداری تصریح کرد: معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی در این خصوص به کمیسیون ارائه کرد و مقرر شد تامین مالی از سوی بانک‌ها صورت گیرد و با اختصاص سود ۹ درصدی وزارت راه و شهرسازی در بخش کامیون‌دارها، کار نوسازی حدود ۳۶۰ هزار ناوگان کامیون‌داران فرسوده در دستور کار قرار گیرد. مقرر شد وزارت راه و شهرسازی مسیری را طی و شرایطی را فراهم کند که هم بانک‌ها پای کار بیایند و هم با کمک شرکت‌های تعاونی، کار نوسازی در ناوگان مینی‌بوسرانی و اتوبوس‌رانی صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون عمران تصریح کرد: در بخش دانش‌بنیانی هم گزارشی ارائه شد و مقرر شد مکانیزمی تهیه شود که کار ثبت سفارش ‌کالا برای افراد از مقصدی به مقصد دیگر، به صورت سیستمی انجام شود و بارنامه‌ها نیز به‌موقع صادر گردد تا افراد معطل دستگاه‌ها و پایانه‌ها نباشند.

وی عنوان کرد: موضوع جلسه امروز کمیسیون عمران تقریبا در این مسیر رفت و دوستان حدود ۲ ساعت مشکلات جاده‌ای و حمل و نقلی را مطرح کردند که مقرر شد انجمن حمل و نقل و کمیته مربوطه، جلسه دیگری داشته باشد که جمع‌بندی نهایی در این خصوص صورت بگیرد.

[ad_2]

Source link