وزارت بهداشت روند اجرایی بیمارستان‌های کهگیلویه را تسریع می کند

[ad_1]

حجت الاسلام سید محمد موحد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دیدار با دکتر سعید نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: باید از تلاش و مجاهدت مجموع وزارت بهداشت و درمان در بحران کرونا قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: تلاش‌های خستگی ناپذیر در این شرایط بحرانی یادآور خاطرات از خودگذشتگی های دلاور مردان و شیرزنان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس است.

وی با تقدیر از وزیر بهداشت برای توجه پیشین خود به استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهرستان های چهارگانه گفت: نیاز است کمبودهای حوزه بهداشت و درمان برای خدمات رسانی بهتر به مردم کهگیلویه، چرام، لنده و بهمیی افزایش یابد.

وی با اشاره به پیشرفت خوب بیمارستان ۳۲تختخوابی لیکک تصریح کرد:  تکمیل این بیمارستان یکی از خواسته‌های به حق مردم  بهمئی است.

موحد تاکید کرد: در صورت بهره برداری از این طرح بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان بهمیی برطرف خواهد شد.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: با توجه به شروع عملیات ساخت بیمارستان در شهرهای چرام و لنده نیاز است وزارت بهداشت پیگیری های لازم برای تسریع در روند اجرایی انها را انجام دهد.

موحد با اشاره به هزینه های بالای مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: می طلبد وزارت بهداشت در مورد افزایش اعتبارات و تجهیزات برای بیمارستان و مراکز درمانی چهار شهرستان توجه ویژه ای داشته باشد.

وی اظهار کرد: نیاز است وزارت بهداشت با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار زیاد در این چهارشهرستان با ایجاد دانشکده پرستاری در شهر دهدشت موافقت کند.

موحد افزود: وزیر بهداشت برای تسریع در روند اجرایی بیمارستانهای حوزه انتخابیه کهگیلویه قول‌های مساعدی نیز داده است.

وی افزود: وزارت بهداشت نسبت به راه اندازی دانشکده پزشکی پس از بررسی های لازم اقدامات لازم را در این راستا انجام خواهد داد.

[ad_2]

Source link