ورزش رفتینگ ۲ هزار میلیارد ریال ظرفیت گردش مالی دارد

[ad_1]

حمید کریمی روز دوشنبه به خبرنگاران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: سال گذشته ورزش رفتینگ در استان ۲۰۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

وی افزود: از این میزان گردش ۲۵ درصد در حوزه ورزش و ۷۵ درصد در صنایع جانبی مانند خدمات، اقامت و گردشگری هزینه می‌شود.

کریمی به ارزان بودن ورزش در چهارمحال و بختیاری نسبت به سایر استان‌های کشور اشاره و تصریح کرد: کمیته نرخ‌گذاری سالانه نسبت به تعیین قیمت انواع خدمات ورزشی در استان با ۳ تا ۵ درصد افزایش اقدام می‌کند.

وی یادآور شد: اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و فعالیت باشگاه‌های ورزشی با یک پنجم ظرفیت و هزینه‌های ناشی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هزینه‌های ورزشی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برنامه سطح‌بندی باشگاه‌های ورزشی استان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به توسعه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری در ۳ سال گذشته گفت: در این مدت تعداد خانه‌های ورزش روستایی استان از ۱۱ به ۳۰۵ باب افزایش یافت و ۱۰ خانه کشتی نیز افتتاح شد.

کریمی تاکید کرد: تا پایان سال‌جاری ۵۰ خانه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در این مدت افزون‌بر ۵۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی و کمک خیری برای توسعه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، اشتغال افزون‌بر ۱۰ هزار نفر در حوزه ورزش، فعالیت ۱۲ تولیدی اقلام ورزشی، ۳۵ فروشگاه لوازم ورزشی و وجود ۴۸هزار بیمه شده ورزشی از مهم‌ترین مزیت‌های ورزش در چهارمحال و بختیاری به‌ شمار می‌رود.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی  افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

[ad_2]

Source link