هیچ گونه مجوز شکاری در مناطق حفاظت شده قزوین صادر نشده است

[ad_1]

سیاوش رضازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان محیط زیست به منظور پیشگیری از بیماری کرونا تا به امروز هیچ گونه مجوزی را برای شکار در تمامی استان‌ها از جمله استان قزوین صادر نکرده است.
وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از شکارچیان برای انجام شکارهای خود، ترددهای استانی و بین استانی دارند، سازمان محیط زیست تمامی مجوزها را لغو و اعطای مجوزها را به بعد از بهبود شرایط موکول کرده است.
این مسوول گفت: مجوزهای شکار تا بهبود شرایط کرونایی کشور و به احتمال زیاد تا پایان سال صادر نمی‌شود و شکارچیان نباید به مناطق حفاظت شده بروند.
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان قزوین اضافه کرد: به دلیل زاد و ولد حیوانات در فصل نخست سال، شکارها بیشتر در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد که با توجه به این موضوع، اقدامات بازدارنده هم تشدید می‌شود.
رضازاده، انجام شکار را برای شکارچیان منوط به اخذ مجوز دانست و افزود: شکارچیان نمی‌توانند بدون دریافت پروانه‌های لازم برای شکار به مناطق حفاظت شده ورود کنند که در این صورت، برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه برخی از شکارچیان به دلیل عادت سالیانه خود به مناطق حفاظت شده می‌روند، افزود: اطلاع رسانی‌های لازم از طریق رسانه‌ها در این زمینه انجام شده است تا هیچ شکاری در مناطق مختلف استان صورت نگیرد.

[ad_2]

Source link