هفت سال از گل «قوچان‌نژاد» و مشت «کی‌روش» گذشت

[ad_1]

تیم ملی فوتبال ایران برای صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۴ نیاز داشت تا کره جنوبی را در اولسان و مقابل چشمان حدود ۴۲ هزار هوادار این تیم شکست دهد.

کارلوس کی‌روش تیمش را با سیستمی تدافعی روانه میدان کرد. کره برای سرگروهی و جبران شکست یک بر صفر دور رفت به میدان آمده بود و چوی کانگ هی در پی انتقام گرفتن از سرمربی پرتغالی تیم ملی بود. او پیش از بازی گفته بود دوست دارد کره به همراه ازبکستان راهی جام جهانی شود. ازبکستانی که در بازی همزمان میزبان قطر بود.

کره صاحب توپ و میدان بود. آنها چند بار تا آستانه فروپاشی دروازه تیم ملی رفتند اما شجاعت مدافعان ایران و دوندگی بی امان دیگر بازیکنان این اجازه را به آنها نداد. در دقیقه ۶۰ اما اتفاق مهم بازی رخ داد. گوون، مدافع کره نتوانست توپ را به دروازه‌بان تیمش بسپرد و رضا قوچان‌نژاد از پشت او استارت زد و با جونگ سونگ ریونگ تک به تک شد و با ضربه‌ای دقیق ایران را پیش انداخت. این گل تیم ملی را به جام جهانی ۲۰۱۴ می‌برد.

کره به شدت حملاتش افزود. در یک صحنه عجیب رحمان احمدی با ۲ واکنش باورنکردنی دروازه ایران را نجات داد. چند دقیقه بعد ضربه سر بازیکن کره با فاصله‌ای بسیار کم راهی اوت شد و در نهایت تان های چینی در سوت خود دمید و ایران برای چهارمین بار به جام جهانی رسید. کارلوس کی‌روش نیز به محض اتمام بازی به سمت چوی کانگ هی رفت و مشت‌های گره کرده خود را به او نشان داد.

[ad_2]

Source link