هر سه ساعت یک مرگ کرونایی در کرمانشاه ثبت می‌شود

[ad_1]

«مهدی محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه از این هشت تن فوت شده براثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا ۶ مورد فوت مربوط به شهرستان کرمانشاه است، افزود: همچنین در شبانه‌روز گذشته در شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب و صحنه هر کدام یک نفر  در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت: با احتساب موارد فوت در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۶۷۲ نفر رسید.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در شبانه‌روز گذشته ۵۶ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به پنج هزار و ۲ نفر رسید.

محمدی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۶ مورد بیمار مثبت سرپایی نیز در استان  شناسایی شدند و جمع موارد سرپایی مثبت در استان به ۱۶هزار و ۳۶۱ نفر رسید.

به گفته او🔺هم اکنون ۵۰۲ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

او ادامه داد: از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون در استان ۱۳هزار و ۸۹۴ نفر بستری و ۱۲هزار و ۷۲۸ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

وی اضافه کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۷ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۱۱۴ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت نیز از شناسایی چهار هزار و ۳۹۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته ۲۳۰ بیمار دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کشور جان باختند.

دکتر سیماسادات لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

او گفت: همچنین استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link