نگاه مدیران به جایگاه روابط عمومی نیازمند بازنگری است

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، احمد محبی در نشست اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان افزود: موضوع اصلاح نگاه مدیران به جایگاه روابط عمومی باید از اولویت‌های کاری ما در این شورا باشد. 

وی گفت: روابط عمومی، سهم بسزایی در موفقیت یک دستگاه دارد و مدیران باید به این باور برسند و بدانند که تقویت روابط عمومی می‌تواند راه‌های پیشرفت مجموعه را هموارتر سازد. 

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها افرادی کارآمد و توانمند هستند که می‌توانند گام‌های مؤثری در راستای توفیق روابط عمومی‌ها بردارند. 

وی با اشاره به اساسنامه جامع و متقن شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها افزود: با استفاده درست از مفاد و بندهای این اساسنامه می‌توانیم در راستای تقویت روابط عمومی‌ها اقدامات در خور انجام دهیم. 

محبی متذکر شد: اینکه طبق اساسنامه، ریاست شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها به استاندار سپرده شده، نقطه قوتی است که باید از آن به‌درستی استفاده شود. 

وی با اشاره به اینکه شرایط کرونایی برخی وضعیت‌ها را تغییر داده است گفت: یکی از کارهایی که باید در این مجموعه دنبال کنیم، بازدیدهای گروهی از ادارات و دستگاه‌های مختلف است. 

وی هدف از این بازدیدها و اردوهای گروهی را آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه‌ها، جایگاه روابط عمومی در ادارات، نحوه تعامل مدیران با روابط عمومی‌ها، اطلاع از نقاط مثبت کاری یا کاستی‌های موجود و مواردی از این دست عنوان کرد و افزود: این بازدیدها ایده‌ساز بوده و در روند اجرای کار تاثیرگذار است. 

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی گفت: برگزاری جلسات شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها به میزبانی دستگاه‌های مختلف البته با هماهنگی مدیران نیز می‌تواند در تقویت تعاملات موثر باشد. 

وی افزود: پیگیری مشکلات و حل و فصل مسایل روابط عمومی‌ها باید در دستور کار این شورا قرار گیرد و با جدیت دنبال شود. 

محبی بیان کرد: یکی از راهکارهایی که می‌تواند به رفع مشکلات شخصی روابط عمومی‌ها کمک کند، ایجاد زیرساخت‌هایی مثل راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه است و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با سود اندک از طریق این صندوق‌ها می‌تواند بخشی از نیازهای مالی روابط عمومی‌ها را برطرف کند.

بنابر این گزارش نخستین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان در زمان مدیریت محبی در اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی با حضور اعضا برگزار و مقرر شد به صورت مرتب و بدون وقفه تشکیل شود.

[ad_2]

Source link