نماینده کنگره: امیدوارم بایدن آمریکا را به توافق هسته‌ای با ایران بازگرداند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، این نماینده ایالت تگزاس در مجلس نماینده آمریکا دوشنبه شب با انتشار بخش‌هایی از یک مصاحبه خود در حساب توئیتری‌اش مدعی شد: من چند سال پیش با افتخار از توافق با ایران حمایت کردم و متعقدم که ما باید به آن بازگردیم. این توافق در راستای اهدافی که ما به آن پیوستیم، کار می‌کرد. هدف، مهار کردن برنامه هسته‌ای ایران بود.  
وی ادعا کرد: من معتقدم که منع اشاعه هسته‌ای به نفع همه ماست. این توافق در مهار برنامه هسته‌ای ایران موفق بود.  
کاسترو تاکید کرد: متاسفانه ترامپ از این توافق خارج شد. او با آنکه از توافق خارج شده، به طرز مضحکی مدعی است که هنوز یکی از طرف‌های آن است و می‌تواند از مکانیسم ماشه در این توافق استفاده کند.  
این نماینده دموکرات تصریح کرد: همانطور که قبلا هم گفته‌ام این رویکرد، کاملا پر هرج و مرج بوده و به باثبات کردن منطقه کمک نکرده بلکه آن را بی‌ثبات کرده است.  
کاسترو یادآور شد: این رویکرد باعث شده است تا متحدان ما، بخصوص متحدانمان در ناتو از جمله آلمان و فرانسه به قابلیت ایالات متحده در مدیریت این مسائل و آوردن طرف‌ها به پای میز مذاکره و رایزنی درباره چیزهایی مثل توافق با ایران تشکیک کنند.  
وی با اشاره به این که «من معتقدم که باید به توافق با ایران بازگردیم» و با ابراز امیدواری نسبت به رسیدن «جو بایدن» به ریاست جمهوری اظهار داشت: امیدوارم و منتظرم که با دولت بایدن کار کنم و او و دولتش ما را به توافق با ایران بازگردانند.
دونالد ترامپ در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ به طور رسمی اعلام کرد، این کشور دیگر مشارکت‌کننده در برجام نخواهد بود و دستور داد تمام تحریم‌های تعلیق شده علیه ایران به موجب توافق هسته‌ای بازگردانده شود.
اخیرا تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل شکست خورد.  
این کشور همچنین تلاش کرد تا با استفاده از «مکانیسم ماشه» تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند.
«دیان دیجانی» رییس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه اعلام کرد با توجه به مخالفت ۱۳ عضو با خواسته آمریکا درباره مکانیسم ماشه علیه ایران، اجماعی وجود ندارد و نمی‌توان اقدام بیشتری انجام داد.

[ad_2]

Source link