نماینده مجلس: کارخانه فرآوری فسفات در بافق احداث می‌شود

[ad_1]

محمد رضا صباغیان بافقی روز دوشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ظرفیت معادن فسفات آسفوردی و وجود مواد خام مورد نیاز در مجتمع معدنی فسفات بافق، ساخت این کارخانه ضروی به نظر می اید.

به گفته وی، ساخت این کارخانه با سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر، از سوی بخش خصوصی  در مردادماه جاری آغاز می‌شود.

صباغیان اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت، عملیات احداث و کلنگ زنی این کارخانه در نیمه مردادماه در مجموعه فسفات بافق انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های آب، گاز و برق را دستگاه‌های شهرستان به ویژه فرمانداری بافق تامین می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تعهدات واگذاری معدن فسفات بافق به بخش خصوصی توسعه صنایع جوار معدنی است افزود: این کارخانه از تعهدات این بخش محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، وجود معادن متعدد و سرشار را از برکات الهی در شهرستان بافق دانست و بیان کرد: حمایت همه جانبه از این صنعت بزرگ به منظور افزایش درآمدهای کشور با جلوگیری از خام فروشی می تواند نقطه عطفی در درخشش این بخش مغفول مانده باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان یزد تصریح کرد: معادن می توانند به عنوان ذخایری ارزشمند، تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد کشور بگذارند بشرط اینکه با تدبیر و مدیریتی که دولت دارد بتواند از این ذخایر در مسیر پیشرفت و توسعه کشور استفاده کند.

کارخانه فسفات آسفوردی بافق با ذخیره‌ای معادل ۱۷میلیون تن با عیار متوسط ۱۳.۹ درصد کانسار فسفات با فرمول P۲O۵ و استخراج سالانه ۳۶۰هزار تن محصول، تنها تولیدکننده محصول فسفات در ایران است.

مجتمع فسفات اسفوردی بافق با حدود ۱۷۰ نیروی کارگری، از جمله شرکت‌های زیر مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی وابسته به ایمیدرو، در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان بافق در مسیر بهاباد واقع شده است.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

[ad_2]

Source link