نماینده مجلس: بحران کرونا باید به فرصتی برای توانمندسازی کشور تبدیل شود

[ad_1]

محمد صفایی دلویی عصر سه‌شنبه در جلسه کرسی اقتصاد دانش بنیان و بررسی مسائل و مشکلات شرکتهای تولیدی فناور گناباد افزود: اگر به بحران کرونا تنها به عنوان یک معضل نگاه شود، نمی توان از این فرصت برای ارتقای توانمندی جامعه بهره گرفت.

وی ادامه داد: شیوع ویروس همه گیر کرونا با وجود مسائل و مشکلاتی که برای بخشهای مختلف به دنبال داشته فرصتی برای اقدامات پژوهشی در زمینه های اقتصادی ، علمی و فناوری پیش روی ما  قرار داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید با همراهی بخشهای دولتی و خصوصی و شرکتهای دانش بنیان از این فرصت برای بررسی کمبودها و نیازها و خلاء های کشور در ابعاد گوناگون استفاده شده و با توسعه کمی و کیفی طرحهای پژوهش محور در مسیر توسعه گام برداشته شود.

وی با بیان اینکه باید شرایط جنگ اقتصادی با دشمنان و استکبار جهانی به باور عمومی همه بخشها و مسوولان تبدیل شود افزود: همه برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها باید متناسب با شرایط موجود برای رفع مسائل و مشکلات و کمبودها و حمایت از تولید و کارآفرینی و اشتغال جهت دهی شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این شرایط همه مسوولان باید با آمادگی کامل در صحنه خدمت به تولید کنندگان حضور داشته و از هیچ تلاشی برای رفع مسائل و مشکلات کشور به خصوص در زمینه اقتصادی دریغ نکنند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

[ad_2]

Source link